Naše vize

Koncepce a cíle výchovy mládeže v FC SILON Táborsko

FC SILON Táborsko nabízí na okrese hrát nejvyšší možné soutěže (kromě kategorie U19), které se v České republice hrají. Klub se postupně dostává na úroveň rivala z jihočeského kraje Dynama České Budějovice.

Táborská fotbalová akademie v současnosti vychovává okolo 240 chlapců a 5 dívek ve 21 týmech, o které se stará přes 40 trenérů. Základní kámen této akademie začíná u našich nejmenších talentů. Nábor probíhá na podzim i na jaře a jsou zvány nejšikovnější děti, jenž jsou vyhlédnuté ve školkách. Od náboru děti postupně prochází kategoriemi U8,U9, U10, U11 ve kterých při zápasech vůbec neřešíme, je-li někdo horší či lepší, ale naopak dáváme možnost těm horším dohnat ty lepší stejným zápasovým zatížením.

V tréninku se pak společně s hráči snažíme zvýšeným úsilím jejich vlastní nedostatky odstranit. Tréninky probíhají 3x v týdnu a o víkendech hráči absolvují mistrovská utkání na regionální úrovni nebo jedou na turnaj změřit síly s týmy z jiného regionu.

Mladší dorost hraje nejvyšší možnou soutěž a to Českou ligu mladšího dorostu ve skupině A. Vzhledem k tomu, že vedeme ještě „B-tým“ v krajském přeboru držíme hráčský kádr na 20-ti členem kádru, který je doplněn o hráče, které si vyhlédneme během „Přeboru středních škol v sálové kopané“ či skautské oddělení vytipuje.

Starší dorost U19 je skládán ze dvou ročníků, kde se v kádru drží jenom ty nejtalentovanější hráči s předpokladem následného postupu do juniorky a nejlépe do A-týmu, který hraje II. Ligu. Z každého ročníku by mělo min. přijít 5 hráčů do juniorského týmu a prosadí-li se do A-týmu je to obrovský přínos pro klub.

Velký důraz klademe na celkovou výchovu hráče, neboť pouze třetina složitého rozvoje mladého fotbalisty se odehrává na hřišti. Studijní úspěchy, stejně jako jakékoliv kázeňské problémy v SpSM jsou sledovány klubovým profesionálním trenérem mládeže.

Přeměna talentu ve výborného hráče je komplikovaný výchovně-tréninkový proces. Podstatnou roli hraje zázemí v rodině a optimální spolupráce rodičů, trenérů a učitelů ve škole. Ne náhodou je každoročně mezi nejlepšími žáky svých škol několik fotbalistů působících v našem klubu. Důslednost, pečlivost a trpělivost ve škole i na hřišti spolu s přiměřenou skromností jsou vlastnosti, na kterých se v našem klubu staví.

Cíle táborské fotbalové akademie

  • Maximální péče o talentovanou mládež
  • Vytvářet příznivé podmínky pro výchovu hráčů
  • Konfrontace s nejlepšími českými kluby
  • Konfrontace se zahraničními celky (spolupráce FC Wels)

AKTUÁLNĚ NA WEBU

Aktuality

Daniel Kočer ke stavbě umělého osvětlení: Jedná se o další díl do skládačky modernizace stadionu

12. 6. 2024
Mládež

Táborsko v Lize dorostu uhrálo o víkendu jeden bod

12. 6. 2024
Mládež

Žáci o víkendu: Tým U13 vyhrál víkendový zápas i středeční dohrávku

11. 6. 2024
B tým - zápas

Béčko Táborska zakončilo sezonu výhrou na hřišti Králova Dvora 1:0

9. 6. 2024