KVAPILOVA

SK Dynamo České Budějovice

1:1

(0:1)
Branky: 62. Plachý – 18. Suchan. ŽK: 8. Novák, 47. Šašinka, 90+5. Kateřiňák – 6. Nikl, 34. Hellebrand, 72. Hubínek, 90+1. Alli. Diváci: 2500. Rozhodčí: Rouček – Paták, Vlček.
FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné (80. Nsunzu), Novák, Tusjak – Bláha, Skopec (58. Svatek) – Zeman (58. Varačka), Kateřiňák, Djordjić – Šašinka (74. Sojka).
SK Dynamo České Budějovice: Šípoš – Nikl (74. Havel), Poulolo, Králik, Trummer – Hellebrand, Čermák (63. Hubínek), Suchan – Šigut (63. Tranziska), Alli, Ondrášek (90+2. Brandner).

Táborský útočný bek Petr Plachý byl jedním z hrdinů druhého barážového souboje mezi FC SILON Táborsko a SK Dynamo České Budějovice, který skončil 1:1.

Odchovanec Sparty nejenže dal v 62. minutě vyrovnávací gól, ale v 89. minutě si zaběhl za obranu na fantasticky nadýchaný centr Kateřiňáka a na malém vápně trknul hlavou do míče. Budějovický brankář Šípoš vymrštil ruku a míč vyrazil. V tu dobu stadion Kvapilova bouřil, hnal domácí tým za vítězstvím. S jistou dávkou neskromnosti se dá uvést, že Dynamo se protrápilo a probránilo do první ligy, kterou si uchovalo i pro příští sezonu. První zápas baráže ve čtvrtek totiž doma vyhrálo 2:1.

FC SILON Táborsko prokázal před kulisou 2500 diváků, jak moc je na domácím trávníku silný. Hlavně ve druhém poločase předvedli modří fotbalový koncert, v němž skřípalo jen to, že zahazovali šance. Tu první z kategorie nadějných měli domácí už v 9. minutě, kdy Tusjakem centrovaná nabídka prosvištěla vápnem. Dva spoluhráči nabíhali marně.

Táborsko po osmnácti minutách inkasovalo, po centru zleva od Alliho se povedenou střelou ve vápně prosadil Suchan – 0:1. Za minutu pálil Šašinka nad branku. Ofenzivní výlet stopera hostů Poulola zkrotila obrana Táborska. Blízko ke gólu byl ve 32. minutě Šašinka, ale po otočce Šípoše na přední tyči neprostřelil.

Po změně stran měl určitě dát gól táborský Zeman, využil uklouznutí Králika, řítil se ze strany na gólmana, ale Šípoš měl svou bránu zavřenou. Otevřel ji až v 62. minutě báječným halfvolejem z hranice šestnáctky Plachý. V 67. rozvlnil Šašinka boční síť. Budějovický Suchan v 82. minutě hlavou ve vyložené šanci netrefil branku. Pak už přišla táborská neproměněná Plachého tutovka. Druhý barážový zápas tak skončil 1:1.

FC SILON Táborsko nebyl v baráži horším týmem, doma soupeře především ve druhém poločase ždímal, tlačil, ale celkově v dvojzápase uspěl spíše šťastnější a zkušenější tým Dynama.

Táborsko zakončilo veleúspěšnou sezonu 2023/24 a hledí s optimismem do budoucna.