Rozhodčí: Černý - Švorc, Polena
Diváci: 215.
FC Táborsko B: Kerl – Schindler (M. Novák), Brabec, Sojka, Vysušil – Schramhauser, Kopáček (46. Javorek), Kalousek (61. Tusjak), Nešický, Šplíchal - J. Matoušek (90. Kubovský).
FK Robstav: Hinterholzinger - Heger, Tvaroh, Kraml (71. Vandas), Havel (86. Řezáč), Štursa (71. Sow), Petr, Popovič (68. Brabec), Zeman (86. Aw), Rádl, Šulc.
Rezervní tým Táborska pokračuje ve velmi úspěšné jarní jízdě. Tým trenéra Lukáše Zemana dokázal podruhé v řadě vyhrát, když na domácím hřišti na Svépomoci díky brance Luboše Tusjaka zdolal FK Robstav 1:0. Díky této výhře se Jihočeši posunuli na osmé místo tabulky ČFL.

Do zápasu dvou sousedů v tabulce vstoupili lépe hosté z Přeštic, kteří se dostali již v 9. minutě hry do velké šance. Dost možná klíčový zákrok zápasu si připsal výborný gólman Daniel Kerl, který míč za svá záda nepustil. Za domácí dal o sobě vědět nepřesně střílející Šplíchal a poté také Jakub Matoušek, který si zkoušel nabíhat až do vápna. Tam mu ale k zakončení chyběly centimetry a skóre se tak neměnilo.

Zle mohlo být ve 29. minutě. Po faulu Sojky totiž hosté kopali pokutový kop, avšak zakončující Martin Zeman při snaze vystřelit pod břevno bránu přestřelil a skóre se tak neměnilo. Ve 36. minutě se pak hosté dostali k rychlému protiútoku. Balon táhl po pravém křídle Štursa, avšak po jeho přihrávce a zakončení spoluhráče skvěle zasáhl Kerl.

Také po změně stran hráči Robstavu provětrávali defenzivu domácího celku. Jihočeši ale dobře bránili a čekali na svou příležitost, která přišla v 73. minutě. Po rohu Nešického se míč ve vápně odrazil na zadní tyč ke zcela volnému Luboši Tusjakovi, který poslal Táborsko do vedení - 1:0!

Hosté byli blízko k vyrovnání v 84. minutě, kdy se po dlouhém autu k balonu dostal ve vápně střídající Sow, ten se obtočil kolem obránce a následně vystřelil - na skvělého Kerla si ale nepřišel. Táborsko pak mohlo definitivně rozhodnout v 89. minutě, kdy šel sám na brankáře Tusjak. Hostující brankář mu ale dobře zmenšil střelecký úhel a následný pokus Tusjaka vyrazil. Nic dalšího se již v zápase nestalo a béčko Táborska vyhrálo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0.

Hodnocení trenéra Lukáže Zemana:

„První poločas byl z naší strany špatný. Chyběl nám tam pohyb, hodně jsme ztráceli balonů a chybělo nám také nasazení. Navíc jsme v prvním poločase čelili i pokutovému kopu, který naštěstí Přeštice neproměnily. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, udělali jsme nějaké změny a druhý poločas byl celkově o něco lepší. Podařilo se nám pak vstřelit branku a ten výsledek 1:0 jsme udrželi až do konce zápasu. Skvělý výkon dnes předvedl brankář Dan Kerl, který pochytal několik velkých šancí Přeštic a díky němu jsme mohli oslavit tři body.“