FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 19. kolo
Kvapilova

FC Vysočina Jihlava

2:1

(0:1)
STŘELCI: 73' ZEMAN, 79' DORDIČ (PEN) - 42' LACKO. ŽK: KATEŘIŇÁK, SVATEK - SHUDEIWA, PIŠKO, KŘEHLÍK, SVOBODA. ROZHODČÍ: VOKOUN – LÍKAŘ, CICHRA. DIVÁCI: 862.
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – NSUNZU (63. KOPÁČEK), NOVÁK (C), PLACHÝ, VARAČKA – KATEŘIŇÁK, BLÁHA – OSMANČÍK (63. ZEMAN), SOJKA (46. KONÉ), DORDIĆ (90+4. MATOUŠEK) – ŠAŠINKA (46. SVATEK).
FC Vysočina Jihlava: MASTNÝ – SVOBODA, VEDRAL (C), PIŠKO, FARKA (86. SAGNA) – LACKO (75. PEŠEK), TUREČEK (86. ŠANCL) – KŘEHLÍK (80. PEŘINA), SELNAR (80. FRANĚK), SHUDEIWA – ARAUJO-WILSON.

Táborsko, které na první jarní gól čekalo dlouhých 253 minut, doma popáté v ročníku vyhrálo, připsalo si tři veledůležité body a do reprezentační pauzy vkročilo na třetí pozici v tabulce s náskokem 4 bodů před „smečkou“ sedmadvacetibodových mužstev.

S Táborskem to přitom v utkání s Jihlavou během prvních 45 minut nevypadalo dobře, soupeř byl všude dříve. Vysočina působila velmi dobře. Brankář Pastornický musel hájit táborskou tvrz. Jako například ve 41. minutě, kdy vyškrábl střelu mířící do šibenice. Na ránu jihlavského Lacka ve 42. minutě po (ne)zažehnaném rohovém kopu už ale nestačil – 0:1.

Trenér FCT Roman Nádvorník poslal o přestávce rozcvičit dva hráče: Koného a Svatka. Ti, stejně jako později přišedší Zeman a Kopáček, hru FC Silon Táborsko výrazně okysličili. Gól do jihlavské sítě ale ne a ne padnout: Varačkovo zakončení zastavilo břevno, Zeman trefil dobře stojícího gólmana. A právě Zeman v 73. minutě konečně rozjásal publikum. Z pravé strany natáhl k ráně, míč se odrazil od tyče a „angličanem“ křídelník srovnal na 1:1. Za šest minut bouřil stadion podruhé, to když jihlavský gólman Mastný podrazil ve vápně Svatka. Penalta! Exekutor pokutového kopu Dordić svým sedmým gólem v sezoně napínavý duel rozhodl – 2:1. V 84. minutě měl na noze třetí branku Táborska Svatek, který dostal hezkou přihrávku do prostoru od Dordiće, ale místo aby zamířil na vzdálenější tyč, střílel moc pod sebe a tři tyče minul.

FC Silon Táborsko statečně vyválčil tři body a nadále se drží na barážové příčce tabulky. O Velikonocích pojede bojovat o další body na půdu vedoucího Vyškova.