FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 18. kolo
9. 3. 2024, 18:00 hod.
ADAX INVEST ARENA

FC Zbrojovka Brno

0:0

STŘELCI: BEZ BRANEK. ŽK: BEZ KARET - KATEŘIŇÁK, BLÁHA. ROZHODČÍ: TRSKA – PFEIFER, VODRÁŽKA. DIVÁCI: 2810
FC Zbrojovka Brno: SVÁČEK – LU. PERNICA, GYAMFI, HAMZA, FALETTE – NOVÝ (46. TEXL), KOŽELUH – FOUSEK (75. DAV. JAMBOR), POTOČNÝ (75. SMEJKAL), ALIJAGIĆ (64. GRANEČNÝ) – JAK. ŘEZNÍČEK
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – OSMANČÍK (72. ZEMAN), NSUNZU, NOVÁK, P. PLACHÝ – KATEŘIŇÁK, BLÁHA – VARAČKA, SOJKA (72. KONÉ), DORDIĆ – ŠAŠINKA (80. SVATEK)

Pro FC Silon Táborsko je důležité, že nepustilo Brno v tabulce před sebe a ve vzájemných zápasech získal 4 body. Brankář Martin Pastornický vychytal svou jubilejní desátou nulu a vede v této disciplíně „tabulku“ druhé ligy.

Diváci na Srbské viděli statisticky vyrovnaný zápas, na držení míče i na střely. V těch bylo Táborsko dokonce o něco aktivnější. Pokud lze označit největší šanci zápasu, měl ji na noze ve 37. minutě táborský Dordić. Ten si našel míč za hranicí vápna, protlačil se až ke střele a jen o pár centimetrů minul Sváčkovu bránu. Hosté mohli jít do vedení. Ještě dříve, a to v 7. minutě, se k velmi sympatické střele dostal Plachý, který také minul tři tyče. Táborský brankář Pastornický si v prvním poločase poradil s pokusem kanonýra Řezníčka. V závěru prvního dějství Táborsko přišpendlilo Brno k vápnu, a to díky sérii čtyř rohových kopů.

Táborsko působilo v Brně kompaktně, takticky vyzrále, defenziva opět držela. Druhý poločas moc šancí nepřinesl. Ani jeden z týmů nevyužil trestné kopy zhruba ze 30 metrů. V 88. minutě Pastornický zmařil další pokus zkušeného Řezníčka, a tak si soupeři podali ruce za konečného stavu 0:0.
FC Silon Táborsko vyzve ve třetím jarním duelu doma Vysočinu Jihlava. Zápas se uskuteční v sobotu 16. března od 15.00 hodin na Kvapilce.