FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 17. kolo
2. 3. 2024, 14:30 hod.
Kvapilova

MFK Chrudim

0:0

BEZ BRANEK. ŽK: OSMANČÍK, NSUNZU, NOVÁK - MAŠEK, LANGHAMER. ROZHODČÍ: KVÍTEK – M. NOVÁK, ČERNOEVIČ. DIVÁCI: 917
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – OSMANČÍK, NSUNZU, NOVÁK, P. PLACHÝ – KATEŘIŇÁK, KOPŘIVA – KALOUSEK (5. SVATEK, 90. KONÉ), SOJKA (79. KOPÁČEK), ZEMAN – ŠAŠINKA.
MFK Chrudim: FLODER – ČOLIĆ, MÍKA, TOML, F. NOVOTNÝ – SKWARCZEK, JAN ŘEZNÍČEK – KESNER (82. D. LÁTAL), LANGHAMER, ZÁVIŠKA (90+3. KOSEK) – MAŠEK.

Byl to mistrovský zápas F:NL o jednom gólu, který se Táborsku vstřelit nepodařilo. V 17. kole se Jihočeši rozešli doma v prvním jarním duelu s MFK Chrudim bezbrankovým smírem. FC Silon Táborsko si připsal šestou remízu v sezoně, brankář Pastornický udržel devátou nulu.

Jenže FC Silon Táborsko chtěl z utkání vytěžit více. Šancí na vstřelení branky měl požehnaně. Například v 61. minutě. Z křídla výborně centroval Plachý, na vzdálenější tyči si míč ve vzduchu našel Šašinka, ale do sítě si jeho hlavička cestu nenašla. Za dvě minuty Svatek s Osmančíkem předvedli pěknou kombinací a druhý jmenovaný následně přihrával proti noze nabíhajícímu Sojkovi. Jeho zakončení z první ale srazila obrana Chrudimi na roh.To byla další škoda pro domácí tým.

V zápase Táborsko zvítězilo na střely 8:4, bohužel pro domácí žádná neměla gólový efekt. Už v prvním poločase Jihočeši pálili: v 6. minutě dobře netrefil míč v nadějné pozici Svatek, v 10. minutě Osmančík mířil asi metr vedle tyče, ve 24. minutě po závaru Sojka v tísni vyzkoušel pozornost brankáře Flodera. Po změně stran přišly dvě zmíněné velké táborské příležitosti, pak to ještě zkoušel v 69. minutě Kateřiňák lobem. Zteče Floderovy branky byly marné, a tak Táborsko remizovalo s Chrudimí 0:0. Zajímavé střetnutí vítěze neurčilo. FC Silon Táborsko se v příštím kole 9. března vydá na půdu do Brna. Do sestavy už se mohou vrátit karetní absentéři Dordić, Varačka, Bláha.