Zimní příprava B tým 23/24, Přípravný zápas
10. 2. 2024, 10:00 hod.
Benešov

Benešov

FC Táborsko B

0:0

Benešov: Vitásek – Sadyk, Stejskal, Vosáhlo, Romáč, Pilík, Kulhavý, Dušek, Tomek, Bílek, Sklenička, Nešpor, Hampl, Čížek, Vrňák, Le Tuan, Kubiš, Čmovš, Schummer, Haluška.
FC Táborsko B: Mrzena – Šplíchal, Brabec, Sojka, Vysušil – Kubovský, Kopřiva, Javorek, Nešický, Novák – Koulousias. Střídali: Alozie, Plucar, Špaček, Praveček, Škrleta, Matoušek.

V sobotu dopoledne vyrazila rezerva Táborska k dalšímu přípravnému zápasu do Benešova, kde se střetla s místním FK, jenž působí v divizní soutěži ve skupině „C“. Na soupisce Benešova však můžeme naleznout zvučná jména, která působila i ve vyšších soutěžích, proto se dalo předpokládat, že tento přípravný zápas bude zajímavá prověrka.

Utkání začalo celkem ve vysokém tempu a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Do první a hned obrovské šance se v 8. minutě dostal záložník táborské rezervy Aleš Nešický, kterého dobře našel Novák, ale brankář Benešova se vyznamenal skvělým zákrokem. Do dalších šancí se dokázal dostat Škrleta, jehož hlavička skončila nad brankou a pak opět Nešický, na jehož střelu se domácí brankář opět dokázal vytáhnout.

V dalších minutách se do svých příležitostí dostávali také domácí, kteří těžili v této fázi ze standartních situací. Žádná z nich však gólový efekt nepřinesla. S postupem času prvního poločasu se ze hry vytrácela kvalita a působila rozháraně. První poločas tak skončil za vyrovnaného bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal podobně jako ten první a šance přicházely hned v úvodních minutách, kdy se Benešovští prezentovali nebezpečným rohovým kopem, který však kýžený gól nepřinesl. A tak se ke slovu opět dostal Nešický, který v rozmezí pár minut dvakrát nebezpečně zakončoval, jednou zkoušel překvapit brankáře z půlky hřiště, bohužel ani jedna střela v brance neskončila. Další brankovou příležitost nevyužili hráči Benešova po zaváhání hostujícího obránce a pokusu o lob, brankář táborského rezervy se stačil včas vrátit k brankové čáře a vyrazit na roh.

V další části utkání se opět do více šancí dostávali Táborští, kteří však při svých průnicích do pokutového území vždy narazili na dobře chytajícího brankáře nebo se jejich pokusy do branky nevešly. Takže ani po akcích Šplíchala, Alozieho, Koulousiase a Nešického se skóre neměnilo. Na konečné bezbrankové remíze nic nezměnila ani nebezpečná střela z 25 metrů z kopačky benešovského hráče. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, rezerva tak jen mohla litovat svých neproměněných šancí.

Hodnocení trenéra Lukáše Zemana:

„Benešov má kvalitní tým, a to ukázal i v dnešním utkání. První poločas byl herně vyrovnaný, my jsme tam měli dobré i horší pasáže hry. Šance, které jsme měli v první půli, byly dobře vypracované. V některých momentech zbytečně předržujeme míč u nohy, místo toho, abychom hráli rychleji na jeden nebo dva doteky. Bohužel z šancí, které jsme měli, neproměníme žádnou, to musíme zlepšit. Ve druhé půli jsme byli herně lepší, ale nedáme gól ani z vyložené šance.“

aktuální zápas

A-TÝM

Přípravný zápas | 25.2.2024
AC Sparta Praha B
FC SILON Táborsko
11:00

B-TÝM

Přípravný zápas | 24.2.2024
FC Písek
FC Táborsko B
10:15

AKTUÁLNĚ NA WEBU

A-tým

Pavel Osmančík: Na prvním místě je pro mě týmový úspěch

23. 2. 2024
Aktuality

FC Silon Táborsko hlásí zajímavou posilu

21. 2. 2024
Mládež

Dorostenecké týmy uspěly v zápasech s Jihlavou

20. 2. 2024
B tým

Béčko Táborska vyhrálo turnaj v Kamenici nad Lipou

18. 2. 2024