Vlašim, Na Lukách

FC Sellier & Bellot Vlašim

4:3

(2:0)
Branky: 19. Osuagwu, 34. Osuagwu, 78. Lacík, 81. Musil – 80. Sunzu, 84. Bláha, 88. Zeman
FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Osuagwu, Beran, Bartosz, Musil, Breda, Vachoušek, Planka, Kurka, Kareen, Kulhánek. Náhradníci: Lacík, Heppner, Kneifel, Šubert, Dostál, Biegon, Nogha
FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné (62. Bláha), Schindler (62. Varačka) – Kateřiňák, Sunzu – Zeman, Sojka (62. Kopáček), Kalousek (62. Dordić) – Svatek (62. Matoušek).

Na úvod duelu přišly dvě branky hostů, které rozhodčí neuznali, mávali a pískali ofsajdové postavení. Pak dal dvě branky domácích nigerijský útočník Osuagwu. Vlašimští se prosadili nejprve v 19. minutě z levé strany, kde se uvolnil Pikul a přihrál do vápna Osuagwovi, který přízemní ranou překonal brankáře Pastornického. Za čtvrt hodiny chybovalo Táborsko před svým velkým vápnem, kde ho o míč obral Vachoušek, nahrál Osuagwovi, který se podruhé nemýlil – 2:0. Za Táborsko mohl ve 42. minutě snížit Svatek, ale nevyužil zaváhání ve vlašimské obraně a sám před gólmanem v jasné pozici neuspěl.

Po přestávce v 50. minutě trefil táborský Zeman ve stoprocentní šanci s pomocí teče tyčku. Hosté poslali v 62. minutě na hřiště „čerstvou krev“ a hned to bylo znát. Táborsko mělo sympatický brejk např. v 76. minutě, který vypadal velmi nadějně, volal po gólu, ale vlašimský hráč ho na poslední chvíli zhatil. V 78. minutě přišel dlouhý míč Vlašimi, hráč Lacík předběhl táborského obránce a ranou po zemi přes nohy Koného napříč brankou zusunul míč do sítě pro domácí potřetí – 3:0.

Za Jihočecha snížil v 80. minutě Sunzu po rohovém kopu – 3:1. Hned za minutu prošel po přihrávce zprava táborskou obranou, až se dostal sám před brankáře, Musil a nedal brankáři Pastornickému šanci – 4:1. V 83. minutě vybojovalo Táborsko další rohový kop a po jeho zahrání Kateřiňákem míč prodloužil do sítě Bláha – 4:2. V 88. minutě po nádherném brejku a kličce brankáři se šikovně prosadil Zeman – 4:3. Na vyrovnání už pro FC Silon Táborsko nezbyl čas.
Příští střetnutí čeká na FCT ve středu 14. února od 11.00 doma na Soukeníku proti Plzni B.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC SILON Táborsko 4:3 (2:0)

Rozhodčí: Vokoun – Černoevič, Šimáček.