FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 13. kolo
29. 10. 2021, 18:00 hod.

FK Ústí nad Labem

2:2

(1:1)
Branky: 33. a 84. z penalty Miskovič – 36. Havrda, 90. Rydval. ŽK: 63. Miskovič, 76. Brak, 90. J. Plachý – 16. Kopečný, 17. Tijani, 34. Navrátil, 85. S. Almeida, 90+3., po zápase Lazarčik. Rozhodčí: Kvítek – Slavíček, Černoevič. Diváci: 578
FK Ústí nad Labem: J. PLACHÝ – PROŠEK, BRAK, HUDEC, PÍSAČKA – MISKOVIČ, ČIČOVSKÝ (71. BÍLEK) – ALEXANDR, JIRÁNEK (58. GONZALEZ), EMMER (71. CANTIN) – KROBOT (87. MECHMACHE)
FC SILON Táborsko: PECHÁČEK – ALMEIDA, RYDVAL, NAVRÁTIL, TUSJAK – HOLIŠ, HAVRDA (78. P. PLACHÝ) – BOULA, ČAPEK (58. VOZIHNOJ), KOPEČNÝ (78. RAFA) – TIJANI (90+2. LAZARČIK)
Fotbalisté FC MAS Táborsko nastoupili už v pátek večer k zápasu 13. kola Fortuna národní ligy na hřišti Ústí nad Labem, kde se jim podařilo získat bod za remízu 2:2. Ve vypjatém zápase museli dvakrát dotahovat nepříznivé skóre.

Na první větší šanci duelu si 578 diváků počkalo do dvanácté minuty, kdy z protiútoku předložil Adam Alexandr ve velkém vápně míč Jonáši Jiránkovi, který zprava pálil vedle brány. Skóre se měnilo až ve 33. minutě, Jiří Miskovičvzal na sebe přímý volný kop a pohledným pokusem k levé tyči prostřelil vše, co mu stálo v cestě – včetně hostující zdi.

Domácí střídačku v následující minutě zvedl ze sedadel zákrok kapitána hostů Jakuba Navrátila, který za ocenění faulu na Ladislava Krobota pouze žlutou kartou mohl být rád. Realizační týmy obou celků se dostaly do sporu, který kvůli včasnému zásahu asistenta rozhodčího a pořadatelské služby zůstal pouze u slovní potyčky.

K vyrovnání měl ve 36. minutě blízko Muhamed Tijani, jehož nebezpečnou ránu vyrazil Jan Plachý nad břevno. Ve stejné minutě se Táborsko vyrovnání dočkalo, když se k odraženému balonu po rohovém kopu jako první dostal Šimon Havrda a přesně zakončil. Do přestávky zůstal stav na světelné tabuli již nezměněn.

Zkraje druhého poločasu zápas předčasně skončil pro Davida Čapka, který si přivodil zranění. V 72. minutě nezůstal plachým brankář Jan Plachý, jenž vyběhl daleko od vlastní brány, aby zamezil brejku, do kterého se dral Tijani.

V 84. minutě vrátil Armě vedení z pokutového kopu Jiří Miskovič, který po faulu na Ladislava Krobota vystřelil k pravé tyči. O čtyři minuty později se udála klíčová standardní situace, při níž byl ve vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů od brány faulován Rafael. Z nařízeného trestného kopu Almeida mířil do levého horního růžku, domácí brankář míč konečky prstů vytáhl na roh.

Ústeckým toto varování nestačilo a z následného rohového kopu inkasovali po nedůsledné defenzívě od Filipa Rydvala vyrovnávací gól. Kromě menší potyčky ve druhé minutě nastavení druhé půle se již nic významného neudálo, a tak si obě mužstva body po remíze 2:2 rozdělila. Ústí nad Labem nenavázalo na dvě vítězství z předchozích kol, Táborsko naopak kvůli dělbě bodů přišlo o možnost minimálně přes noc pobýt na barážové třetí příčce v soutěžní tabulce.