Stadion Svépomoc

FK Dukla Praha B

6:1

(4:1)
Branky: 20. a 42. Matoušek, 11. Schramhauser, 31. Zeman, 55. Dordič, 73. Svatek – 40. Mikeš
Rozhodčí: Rejžek - Toucha, Matyš
Diváci: 250.
FC Táborsko B: Kerl – Šplíchal (83. M. Novák), Brabec, Kopřiva, Schindler (67. Vysušil) - Javorek, Schramhauser (67. Svatek), Nešický - Zeman (63. Kalousek), Matoušek (83. Škrleta), Dordič.
FK Dukla Praha B: Gothard – Krenciv, Krejčí, Nikl, Hübl, Magdi (75. Grunnet), Bačinský (52. Kocman), Mikeš (75. Jelinek), Ulman, Fojt (82. Lopatář), Hudec.
B-tým Táborska si připsal první výhru sezony. Tým trenéra Petra Janoty posílený o několik hráčů A-týmu odehrál proti Dukle Praha B skvělé utkání a zcela po zásluze vyhrál vysoko 6:1!

B-tým Táborska se dočkal první výhry v letošním ročníku ČFL. Tým doplněný o několik hračů A-tým proti rezervě Dukly Praha jasně dominoval a od úvodních minut postupně navyšoval své vedení. Jako první se již v 11. minutě prosadil po hezké kombinaci Patrik Schramhauser a na konci úvodní dvacetiminutovky navýšil vedení Táborska Jakub Matoušek.

Do kabin se nakonec šlo za stavu 4:1. Třetí gól Táborska zaznamenal nejprve v 31. minutě Vladimír Zeman a hosté se pak poprvé prosadili ve 40. minutě díky Filipu Mikešovi. Těsně před odchodem do kabin ale přidal čtvrtý gól Táborska svým druhým zásahem v utkání Jakub Matoušek.

Jihočeši byli při chuti i po změně stran. Nejlepší střelec A-týmu Bojan Dordič zvýšil v 56. minutě na 5:1 a gólový účet zápasu pak v 75. minutě uzavřel Pavel Svatek.

Hodnocení trenéra

Petr Janota (trenér Táborska B): „Do zápasu hraného v repre pauze jsme nastoupili posíleni o ofenzivní hráče a brankáře Kerla z A-mužstva. Hosté se snažili o kombinační hru a my o rychlý přechod do koncovky. Díky první brance Schramhausera Dukla otevřela ještě více svoji obranu a po brankách Matouška a Zemana jsme již odskočili na tříbrankový rozdíl. Hostům se podařilo snížit, ale vzápětí opět Matoušek nám vrátil poločasový klid. V druhém poločase jsme díky přesné Dordičově koncovce vstřelili pátou branku a začali v zápase dominovat. Přidali jsme však již pouze jednu branku Svatkem, ale vysoká výhra je cenná a věříme, že i povzbuzením do dalších zápasů.“