Branky: 13. Maňák, 27. Rimovičs, 73. Červený - 59. Svatek, 81. Kubovský.
ŽK: Maňák, Geňo, Horník, Gedeon - Schramhauser, Kopřiva.
Rozhodčí: Langmajer - Kubec, Kříž.
Diváci: 197.
FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Brož, Pěkný, Gedeon, Skybinskyi (72. Geňo), Vyleta, Červený, Maňák, Rimovičs, Krčma, Horník (90. Černý).
FC Táborsko B: Mrzena - Šplíchal, Brabec, Plucar, Schindler (78. Kubovský) – Schramhauser, Nešický, Kopřiva (46. M. Novák) – Kalousek (46. Ede), Svatek, Vozihnoj (38. Alozie).
Fotbalisté B-týmu Táborska se ani v 5. kole ČFL neradovali z výrazného bodového zisku. Na hřišti Karlových Varů Jihočeši prohrávali po poločase už 0:2, nakonec padli po boji 2:3. Příští neděli 10. září nastoupí tým trenéra Petra Janoty doma proti Dukle Praha B.

Na umělé trávě v Karlových Varech začali aktivněji domácí fotbalisté, kteří se také již ve 13. minutě dostali do vedení, když si za obranu zaběhl Pavel Maňák a ranou pod břevno překonal brankáře Mrzenu. Ještě hůře pak bylo ve 27. minutě, hlavou po rohovém kopu zvýšil na 2:0 Renards Rimovičs.

Po změně stran mohli domácí své vedení navýšit v 52. minutě, Vylatovu střelu ale zastavilo břevno. Jihočeši snížili v 59. minutě. Po akci po pravé straně se ve vápně míč příhodně odrazil k Pavlu Svatkovi, který tvrdou přízemní ranou nezaváhal - 2:1.

Naděje na bodový zisk vzaly za své v 73. minutě. Po standardce a centru do vápna první zakončení Mrzena pouze vyrazil a dorážející Jaroslav Červený bez problémů zvýšil již na 3:1. Hráči Táborska pak dokázali závěr zdramatizovat, když v 82. minutě po centru z pravé strany snížil hlavou Jakub Kubovský. Další branku ale Jihočeši již nepřidali a zápas tak prohráli 2:3.

Hodnocení trenéra

Petr Janota (trenér Táborska B): „V zápase hraném na umělé trávě jsme propadli v soubojovém chování v našem obranném pásmu. V prvním poločase jsme inkasovali po hrubých chybách dvě branky, a jelikož Svatek v největší šanci domácího brankaře neprostřelil, byla naše situace složitá. Do druhého poločasu jsme vystřídali a změnili rozestavení. Domácí jsme dostali pod tlak a podařilo se nám Svatkem skórovat. Bohužel po další hrubé chybě nám domácí opět odskočili. V závěrečném tlaku jsme Kubovským opět snížili, ale vyrovnat se již nepodařilo. Díky velkým chybám v obraně jsme Karlovým Varům vítězství darovali.“