FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 16. kolo
STADION SEIFERTOVA ULICE

AC Sparta Praha B

2:1

(1:0)
BRANKY: 21' SCHÁNĚLEC, 90+4' NOVOTNÝ - 90+9' SOJKA. ŽK: KAŠTÁNEK, 2x HODOUŠ, NALEZINEK - KONE, DORDIČ, MATOUŠEK, BLÁHA, VARAČKA, NÁDVORNÍK (TRENÉR). ČK: 76' HODOUŠ. ROZHODČÍ: STARÝ – SLAVÍČEK, JEŽEK. DIVÁCI: 282
AC Sparta Praha B: NALEZINEK – VEČERKA, ŠEVÍNSKÝ, LILLING – MEJDR, PENXA, KAŠTÁNEK (60. OKEKE), HODOUŠ (62. VÁŇA) – MOKROVICS (88. O. NOVOTNÝ), SCHÁNĚLEC (C), HRANOŠ
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – P. PLACHÝ, KONÉ, SKOPEC, TUSJAK (C) – BLÁHA, ZEMAN (75. AL. SYLLA) – VARAČKA (84. ŠPLÍCHAL), SOJKA, DORDIĆ (75. KALOUSEK) – J. MATOUŠEK I (75. SVATEK)

Modré Táborsko postrádalo z různých důvodů řadu důležitých hráčů (Foltyn, Mach, Šašinka, Kateřiňák). Jako první si vypracovalo v úvodu šanci, ale proti Matouškovi dobře vyběhl sparťanský brankář Nalezinek. Skórovat se povedlo domácím, když po rohovém kopu a dalším centru ve 20. minutě míč propadl na nohu Schánělce, který poslal míč do levého dolního rohu brány – 1:0. Táborsko mohlo srovnat pár minut poté. Dlouhý nákop Silonu nadělal sparťanské obraně potíže, důrazný Zeman se dostal k balonu, obhodil si brankáře, ale ve vysoké rychlosti pálil vysoko nad. Do poločase měli dvě nadějné situace Táborska Varačka a Zeman, ale ani jeden nevyřešil pozici gólově. Táborsko své příležitosti promarnilo.

Od začátku druhého poločasu bylo znát, že Jihočeši chtějí srovnat. Hosté si během prvních 20 minut druhé půle připravili celkem devět rohových kopů. Pak v 82. minutě Varačka dopravil míč do sítě, ale rozhodčí mu odmával ofsajd. V poslední minutě Sparta pálila na Pastornického jako u Verdunu, ale ten ji buď vychytal, nebo mu na brankové čáře pomohl Tusjak. Už v nastavení našla rychlá přihrávka ve vápně Novotného, který míč uklidil přízemní střelou k pravé tyči – 2:0. Jihočeši pak snížili zásahem Sojky, který na prsou přebral dlouhý míč od Plachého a překonal Nalezinka, ale na vyrovnání už nebyl čas – 2:1.

Táborsko si připsalo čtvrtou prohru v aktuální sezoně, která se pro něho stále vyvíjí velmi dobře, s 26 body zůstává v tabulce třetí před Příbramí, Jihlavou i Brnem. Mistrovská soutěž se opět rozjede začátkem března 2024, kdy FC Silon Táborsko narazí doma na Chrudim.

AC Sparta Praha B – FC SILON Táborsko 2:1 (1:0)
Branky: 20. Schánělec, 90+4. O. Novotný – 90+9. Sojka

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Večerka, Ševínský, Lilling – Mejdr, Penxa, Kaštánek (60. Okeke), Hodouš (62. Váňa) – Mokrovics (88. Novotný), Schánělec, Hranoš.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Skopec, Tusjak – Bláha, Zeman (75. Sylla) – Varačka (84. Šplíchal), Sojka, Dordić (75. Kalousek) – Matoušek (75. Svatek).

Rozhodčí: Starý – Slavíček, Ježek
ŽK: 22. Kaštánek, 32. Hodouš, 90+2. Nalezinek – 35. Koné, 49. Dordić, 51. Matoušek, 61. Bláha, 82. Varačka, 83. Nádvorník