FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 14. kolo
KVAPILOVA

FC Sellier & Bellot Vlašim

1:1

(1:0)
BRANKY: 9' DORDIČ - 67' LUKÁŠ MUSIL (PEN). ŽK: 56' KATEŘIŇÁK, 64' PASTORNICKÝ, 73' TUSJAK - 56' LACÍK, 81' RAYMOND ROAN NOGHA, 90' SINGHATEH. ROZHODČÍ: KOTALA – KOTÍK, MIKESKA. DIVÁCI: 893
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – P. PLACHÝ, KONÉ, FOLTYN (65. SOJKA), TUSJAK – BLÁHA, SKOPEC, KATEŘIŇÁK (C), DORDIĆ (90+3. KALOUSEK) – VARAČKA (59. ZEMAN), ŠAŠINKA (59. J. MATOUŠEK I)
FC Sellier & Bellot Vlašim: VÁGNER – HEPPNER (68. LACÍK), NOGHA, PERNICA, SANNEH – KULHÁNEK (C), MUSIL, ŠUBERT (81. TOULA), F. DOSTÁL – BIEGON, SINGHATEH (90+3. ŠMIGA)

Fotbalisté FC Silon Táborsko remizovali ve 14. kole Fortuna: Národní ligy na stadionu Kvapilova s Vlašimí 1:1. Za domácí střílel šestým gólem v sezoně Dordić, který se trefil po dvouměsíční pauze a za hosty vyrovnal z penalty Musil. V tabulce Jihočeši zůstávají na výborném třetím místě, tedy na barážové příčce.

Sympatický plán trenéra FCT Romana Nádvorníka rozdat si to v 15. kole s Duklou venku o druhé místo, ale nevyšel. Dukla má totiž před Táborskem náskok 4 body.

Utkání na státní svátek přineslo atraktivní fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Domácí zahájili duel náporem a do vedení je hned v úvodu poslal Dordić, který využil v 9. minutě špatné rozehrávky Noghy a své úchvatné sólo proti čtyřem hráčům hostí zakončil přízemní ranou k tyči. Zhruba první půlhodina byla ze strany Táborska luxusní. Další šance měli dvakrát Šašinka a jednou Varačka. Skóre se však nezměnilo.

Akcie Táborska držel v utkání brankář Pastornický, který skvěle vyběhl proti Singhatehovi a zlikvidoval nadvakrát i další příležitost „blanických rytířů.“ Famózní zákrok vytáhl Pastornický ve druhé půli proti hlavičce Biegona. Táborsko podnikalo do území Vlašimi rychlé kontry. Jeden z nich táhl Varačka, jehož prudký centr (či střela) skončil na horní části pravé tyčky. V 64. minutě nařídil rozhodčí penaltu pro Vlašim za faul Pastornického. Dlouho se nehrálo, protože domácí tým smolně přišel vinou zranění o stopera Foltyna. Pak penaltu proměnil Musil. Bitva o průběžnou třetí příčku tak skončila remízou.

V dalším kole se FC Silon Táborsko střetne 5. listopadu s pražskou Duklou.

FC SILON Táborsko – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:0)
Braky: 9. Dordić – 69. Musil (pen.)

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Foltyn (67. Sojka), Tusjak – Bláha, Skopec – Varačka (59. Zeman), Kateřiňák, Dordić (90+4. Kalousek) – Šašinka (59. Matoušek).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner (69. Lacík), Nogha, Pernica, Sanneh – Kulhánek, Musil, Šubert (82. Toula), Dostál – Biegon, Singhateh (90+4. Šmiga).

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Mikeska
ŽK: 56. Kateřiňák, 64. Pastornický, 73. Tusjak – 56. Lacík, 81. Nogha, 90. Singhateh