MĚSTSKÝ STADION V KOTLINĚ

FK Varnsdorf

0:2

(0:1)
STŘELCI: BEZ BRANEK - 32' PLACHÝ, 82' MACH. ŽK: 27' STRÁNSKÝ, 29' KUBISTA, 69' ŠVANDA - 48' DORDIČ, 64' KATEŘIŇÁK, 72' MATOUŠEK, 80' VARAČKA. ROZHODČÍ: KREJSA – HÁDEK, MOJŽÍŠ. DIVÁCI: 695
FK Varnsdorf: PEŠL – AMBLER (69. OMON), KOUŘIL, KUBISTA, ŠVANDA – KŘÍŽ (46. DUFEK), SAMKO – OSAGHAE (46. KOSAŘ), GEMBICKÝ (57. HODEK), STRÁNSKÝ – RUDNYTSKYY (57. FIRBACHER)
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – P. PLACHÝ, TUSJAK, KONÉ, FOLTYN – BLÁHA, SOJKA (66. SKOPEC), DORDIĆ (74. ŠAŠINKA), VARAČKA, KATEŘIŇÁK (85. JAVOREK) – MATOUŠEK (74. J. MACH)

Fotbalisté FC Silon Táborska dosáhli ve Varnsdorfu v sedmém kole Fortuna: Národní ligy na pátou výhru v sezoně, z toho druhou venku. Výhra 2:0 znamená, že Táborsku aktuálně patří 3. příčka tabulky o bod za Vyškovem a o skóre za Duklou.

Autory gólů byli Plachý a Mach, brankář Pastornický udržel počtvrté nulu. Zdálo by se, že zápas byl jednoduchý, ale opak byl pravdou. Varnsdorf se potřeboval chytit, jenže prakticky bezchybní hosté mu to nedovolili.
Táborsko duel zahájilo dobře, drželo míč, první velkou šanci neproměnil v 25. minutě Dordić. Za několik minut už šli Jihočeši do vedení. Z pravé strany vystřelil Plachý, jeho rána byla tečovaná a přizdvižená, pak míč propadl brankáři za čáru – 0:1.
Táborsko pokračovalo i ve druhé dějství v disciplinovaném, týmovém výkonu. Hosté kontrovali hru, počínali si velmi zkušeně. V 82. minutě po centru zprava navýšil Mach vedení na 2:0.
Varnsdorf zůstává přikovaný na poslední příčce tabulky, Táborsko plní plán – zůstat i nadále ve špičce tabulky. První zářijovou sobotu Táborsko přivítá od 17:00 doma Prostějov.

FK Varnsdorf – FC SILON Táborsko 0:2 (0:1)
Branky: 32. Plachý, 82. Mach

FK Varnsdorf: Pešl – Ambler (69. Omon), Kouřil, Kubista, Švanda – Kříž (46. Dufek), Samko – Osaghae (46. Kosař), Gembický (55. Hodek), Stránský – Rudnytskyy (55. Firbacher).

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Foltyn, Tusjak – Bláha, Kateřiňák (85. Javorek) – Dordić (74. Šašinka), Sojka (67. Skopec), Varačka – Matoušek (74. Mach).

Rozhodčí: Krejsa – Hádek, Mojžíš
ŽK: 27. Stránský, 29. Kubista, 69. Švanda – 48. Dordić, 64. Kateřiňák, 72. Matoušek, 80. Skopec