Táborsko v poháru končí. Zápy vyhrály 1:0

6. 9. 2023
Nebyl to výkon, se kterým by byl trenér FC Silon Táborsko Roman Nádvorník spokojen. Jeho svěřenci neprojevili mimořádnou touhu po vítězství ve 2. kole MOL Cup. Domácí třetiligový SK Zápy zvítězil 1:0.

Branka padla po přestávce. Pardubský posunul z pravé strany do vápna Kocourkovi, jeho pokus hosté přizvedli a Kubů sklepl Kavalírovi, ten se trefil po zemi do levé poloviny brány.

Táborsko nastoupilo na Brandýsku s několika málo změnami v sestavě – jak už to v pohárech bývá. Nejblíže gólu byl ve 39. minutě Kateřiňák, který nastřelil po dramatické situaci tyčku. Blízko k vyrovnání byl v 76.minutě Zeman, ale míč se od něho v nadějném postavení odrazil k brankáři Durovovi. Celkově byl herní výkon A týmu Táborska nedostatečný, k postupu do 3. kola nestačil.
FC Silon Táborsko se teď intenzivně zaměří na nejbližší mistrovské utkání F:NL, které ho čeká v neděli 17. září v Praze na Žižkově.

SK Zápy – FC SILON Táborsko 1:0 (0:0)
Branky: 53. Kavalír

SK Zápy: Durov – Pardubský, Duben, Stropek, Woitek, Kavalír (88. Kolodežnyj), Eliáš, Súkenník, Chroljonok (46. Kocourek, 90+1. M. Jelínek), Petrlák, Zoubek (46. Kubů).

FC SILON Táborsko: Kerl – Plachý, Brabec, Koné, Tusjak – Kateřiňák, Bláha – Varačka (66. Svatek), Mach (82. Kalousek), Sylla (55. Zeman) – Šašinka (66. Matoušek),

Rozhodčí: Krejsa – Mokrusch, Vyhnanovský
ŽK: 44. Eliáš, 50. Petrlák, 51. Kubů, 90+1. Kolodežnyj, 90+4. Durov – 71. Mach