Aktuality

Trenér reprezentace U20 Pavel Šustr: Na zápas do Tábora se těšíme

5. 9. 2023
Již v pondělí 11. září se na stadionu v Kvapilově ulici představí reprezentace do dvaceti let. V rámci přípravného utkání nastoupí proti Itálii a bude se jednat o velmi zajímavou konfrontaci, na kterou se těší i nový trenér národního týmu Pavel Šustr.

Trenére, jak se těšíte na svou první reprezentační akci v pozici hlavního trenéra reprezentace do dvaceti let?
Na první akci a na první zápasy u reprezentace do dvaceti let se samozřejmě těším hodně. Těším se na to, že budu u týmu v pozici hlavního trenéra a že se také konečně zase dostanu na hřiště, kde budu moci pracovat s hráči. Navíc s hráči, kteří jsou ve své věkové kategorii nejlepší v republice, takže jsem opravdu natěšený.

Co máte během aktuálně probíhajícího srazu v plánu?
Během tohoto zářijového srazu nás čekají dva vrcholy, a to budou zápasy v Rumunsku a pak doma s Itálií. Mezitím se kluci v týmu budou tak trochu poznávat i navzájem, protože tady dojde ke spojení dvou kategorií 2003 a 2004. Takže tu bude probíhat i nějaký poznávací proces. Ani já jsem neznal všechny hráče osobně, takže jsme v takovém stádiu poznávání. Cílem bude pochopitelně hráče připravit tak, abychom v zápasech obstáli.

A jaké tedy budou ty nejbližší i dlouhodobější cíle?
Fotbal se hraje proto, abychom vyhrávali. Výsledky prostě ke sportu patří, a tak to vždycky bylo, a tak to vždycky také bude. My k tomu ale chceme přidat i nějakou cestu. Chceme, aby ten fotbal bavil nejen nás, ale také lidi, kteří ho budou sledovat. Cílem je, abychom měli nějakou herní tvář a aby náš fotbal byl také atraktivní.

Co říci o prvním soupeři, kterým bude ve čtvrtek 7. září Rumunsko?
Odhadnout kvalitu soupeřů bude asi trochu složitější. Stejně jako my tým Rumunska zatím nehrál žádný zápas, takže jsme se mohli dívat pouze na předešlé zápasy reprezentace do devatenácti a dvaceti let. Chtěli jsme si udělat alespoň nějaký přibližný obrázek o tom, jak Rumunsko hraje, ale je to těžké, protože ty informace jsou spíše povrchní a navíc například mají nového trenéra, takže se může stát, že jejich herní koncept bude jiný než doposud. To uvidíme až v samotném zápase.

A co pondělní zápas proti Itálii?
Italové hrají svůj první zápas ve čtvrtek v Německu, takže o nich už nějaké informace určitě mít budeme. Určitě budeme mít přehled o tom, jak je ten tým poskládaný nebo jakým způsobem hraje.

Proti Itálii se bude hrát v jihočeském Táboře. Jaké jsou vaše poslední vzpomínky na stadion v Kvapilově ulici?
Všechny nejsou úplně pozitivní (s úsměvem). Když jsem trénoval Zbrojovku, tak jsme tam vyhráli s odřenýma ušima 2:1. No a když jsem tam byl úplně naposledy jako trenér Prostějova, tak jsem byl po prohraném zápase odvolaný. To ale teď určitě nebude hrát žádnou roli. Prostředí v Táboře je fotbalové, hrací plocha výborná a věřím, že to bude místo, kde se nám bude herně i výsledkově dařit.

Určitě budete rád, když do Tábora na zápas dorazí co nejvíce diváků, že?
Byl bych rád, aby to lidé vnímali tak, že se mohou přijít podívat na zajímavý výběr hráčů v zajímavém zápase proti věhlasnému soupeři. I když se zápas hraje v pondělí, tak chci věřit tomu, že fanoušci dorazí a že nás přijdou povzbudit.

TABULKA

P. Tým Z Skóre B
1. Chrudim 1 3:0 3
2. Táborsko 1 3:1 3
3. Opava 1 3:3 1
4. Varnsdorf 1 1:1 1
5. FC Baník Ostrava B 1 2:2 1
6. Sparta B 1 2:2 1
7. FC Zlín 1 0:0 1
8. Líšeň 1 0:0 1
9. Prostějov 1 0:0 1
10. Vyškov 1 0:0 1
11. Vlašim 1 3:3 1
12. Žižkov 1 1:1 1
13. Slavia Praha B 1 1:3 0
14. SK Sigma Olomouc B 1 0:3 0

aktuální zápas

A-TÝM

2. kolo | 26.7.2024
FC Zlín
FC SILON Táborsko
18:00

B-TÝM

přát. | 24.7.2024
A.F.C Humpolec
FC Táborsko B
18:00

AKTUÁLNĚ NA WEBU

A tým - zápas

Dobrý vstup, Táborsko v 1. kole ChNL porazilo Slavii B 3:1

21. 7. 2024
Aktuality

UPOZORNĚNÍ PRO FANOUŠKY, dbejte na svou bezpečnost

18. 7. 2024
A tým - preview

Prvním soupeřem nové sezony bude Slavia Praha B

18. 7. 2024
Mládež

Dorostenecké týmy v přípravě nestačily na Duklu Praha

17. 7. 2024