Dorostenecké týmy byly o víkendu stoprocentní

4. 9. 2023
Dorostenecké týmy Táborska prožily velmi úspěšný víkend. Všechny čtyři týmy v lize i divizi uspěly a získaly plný počet bodů. Ligové dorosty uspěly na hřišti Mladé Boleslavi, divizní týmy vyhrály doma nad Sportovní školou Plzeň.

Česká liga staršího dorostu
FK Mladá Boleslav B – FC Silon Táborsko U19 1:2 (0:1)
Branky: 15. Žukov, 56. Koulousias

Sestava FCT: Kosík – Vir, Fišer, Žukov, Janoušek – Koulousias Mára, Rataj (76. Breit) – Hrabák (90. Michálek), Pokorný, Strašík.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „K dalšímu utkání jsme zajížděli do Mladé Boleslavi, která ve středu porazila Spartu a bodově se dostala stejně s námi. My jsme měli velmi dobrý vstup do utkání a soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si slibné příležitosti, až se nám v 15. minutě podařilo skórovat po standartní situaci. Pak soupeř zabral a dostal nás pod tlak, který jsme do poločasu ustáli. Po změně stran jsme opět převzali iniciativu a soupeř hrozil z brejků, ale do brankových příležitostí se nedostával. My naopak ano a jednu z nich jsme proměnili v 56. minutě na 0:2. Toto vedení nás povzbudilo a soupeře dostávali pod čím dál větší tlak, který gradoval penaltou, ale šanci zvýšit na 0:3 a utkání tím rozhodnout jsme nevyužili a následně přišel trest v podobě kontaktní branky domácích. Tím jsme si připravili hodně krušných posledních 15 minut, které jsme naštěstí zvládli a přivezli první letošní body z venkovního hřiště. Musím kluků poděkovat za poslední týden, kdy odehráli tři těžká utkání a zvládli to na výbornou se ziskem sedmi bodů.“

Česká divize staršího dorostu
FC Silon Táborsko U18 – Sportovní škola Plzeň 4:1 (2:0)
Branky: Staněk 2, Packa, Bindr.

Sestava FCT: Kerl – Heřman (85. Rychlý), Kollárik, Packa, Pekař – Staněk, Nedvěd, Vašků – V. Liška (85. Bětík), Bindr (73. Fical), Gráf (85. Dufek).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V dalším mistrovském utkání jsme přivítali mužstvo ze SŠ Plzeň. Úvod utkání patřil hostům, hned v první minutě šli sami na branku a jen díky výbornému zákroku Kerla jsme neprohrávali. Po tomto varování jsme začali hrát i my. Po centru Gráfa a zakončení Bindra jsme se ujali vedení 1:0. Po vstřelené brance se naše hra zlepšila, bohužel naše šance zůstaly nevyužity. Až do závěru poločasu, kdy si na centr naskočil Packa a dostal nás do dvoubrankového poločasového vedení. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Po rohovém kopu vrátil před branku míč Liška a Staněk věděl co s ním – 3:0. Tato branka nás trochu uspokojila, a tak se dostali ke slovu i hosté. To po centru a několika dorážkách se jim podařilo protlačit míč do branky 3:1. V závěru utkání se nám podařila krásná kombinace, kde na jejím konci byl Staněk a uzavřel na konečných 4:1. Ač výsledek vypadá jednoznačně, tak soupeř hrál velice dobře a jsem rád, že kluci zápas zvládli.“

Česká liga mladšího dorostu
FK Mladá Boleslav B – FC Silon Táborsko U17 1:3 (0:1)
Branky: Hamr, Jak. Hájek, Lachout.

Sestava FCT: Lhoták – Zeman, Jak. Hájek, Jar. Hájek – Kášek – Hamr (80. Zahradník), Janda (80. Toula), – Lupač (25. Lachout), Pánek (46. Molnár), Porubský (60. Voneš).

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „Do dnešního utkání se nám povedl zejména vstup, když hned v první minutě otevřel skóre krásnou střelou Jakub Hamr. V dalším průběhu jsme si vytvořili ještě další dobré situace, ale ty již brankou neskončily. Zejména hlavička Porubského či střela Pánka se již neujala. Samotné utkání moc krásy neukázalo. Byl to zejména boj ve středu hřiště se spoustu chyb na obou stranách. Ve druhém poločase jsme se zase jako první dostali ke slovu my, když po Káškově rozehraném rohu nekompromisně zakončil náš nejlepší střelec Jakub Hájek. V 70. minutě soupeř z ojedinělé šance překonal jinak velmi dobře chytajícího Lhotáka a korigoval na 1:2. Když pak v 75. minutě Lachout hlavičkou zavěsil do sítě domácího týmu potřetí, bylo prakticky po zápase. Domácí již nenašli sílu na odpověď, a tak zcela po zásluze vezeme krásné tři body do Tábora.“

Česká divize mladšího dorostu
FC Silon Táborsko U16 – Sportovní škola Plzeň 3:2 (1:1)
Branky: Rejlek, Bauer, Maruška.

Sestavy FCT: Padrtka – Sobotka, Jelen, Rejlek, Matyš (46. Bauer) – Novotný, P. Zeman, V. Zeman (62. Maruška) – Klečacký, Kunt (77. Tenk), Brůžek (82. Herma).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Opět jsme udělali do zápasu nějaké změny. První půle byla z naší strany hodně dobrá. Byli jsme na míči a vytvářeli jsme si i hodně brankových příležitostí. V 6. minutě se z přímého kopu krásně trefil Rejlek. Pak jsme bohužel neproměnili penaltu a následně přišel trest po naší nedůslednosti. Nicméně jsme proti urostlému soupeři byli lepším týmem, ale finální fáze vázla. V 52. minutě opět po našem nedůrazu v pokutovém území přišla opět pohroma a bylo to 1:2. Ale jak se říká: Štěstí přeje připraveným. A nám se povedlo střídání. Soupeř v této fázi zápasu hrál jednoduše a nakopával dlouhé míče. S tím jsme měli problémy. My ale chtěli dál hrát náš kombinační fotbal. Odměna přišla za naší bojovnost a odhodlání v podobě gólů v 63. minutě Bauerem a ve finále v 89. minutě Maruškou. Kluci to zvládli a jsme za to rádi. Nad rámec se trochu podivuji nad chování rodičů z hostujícího týmu, které určitě do sportu nepatří.“