MOL Cup je tu. FC Silon Táborsko zajíždí do Klatov

8. 8. 2023
V prvním kole MOL CUP zavítá A tým FC Silon Táborsko ve středu 9. srpna 2023 na hřiště SK Klatovy 1898. Utkání na klatovském stadionu začne v 18.00 hodin. Hráči z Pošumaví si vybojovali postup v předkole, když zdolali Tachov 3:1 (Lukeš, Krejčiřík, vlastní Umanský – Braun).

Sestava Klatov byla: Valeš – Mareš, Velfl (65. Vaněk), Ferko, Lávička, Janda, Mészáros, Krejčiřík (89. Barborka), Prokop (83. Javorský), Holík (65. Málek), Lukeš.

Klatovy představují jeden z nejstarších fotbalových klubů v České republice, který momentálně působí v divizi A. Tým Klatov vede nový trenér Matěj Spěváček. V prvním kole divizní soutěže remizoval doma s Katovicemi 2:2. Klatovy a Táborsko se potkaly v poháru v létě 2018, kdy Jihočeši zvítězili 2:1. Vítězství a postup do 2. kola je cílem Táborska i pro středeční střetnutí, v němž pravděpodobně v sestavě dostanou příležitost hráči širšího kádru.

V týmu Západočechů působí Antonín Presl, který léta hrál na Spartak MAS Sezimovo Ústí, resp. FC MAS Táborsko. V kádru Táborska figuruje klatovský odchovanec a syn prezidenta západočeského klubu Alexandr Sojka.

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33