Táborsko vyhrálo i nad Zbrojovkou a zůstává stoprocentní!

5. 8. 2023
Fotbalisté FC SILON Táborsko potvrdili skvělý vstup do sezony i v domácím zápase proti exligové Zbrojovce Brno. Jihočeši dokázali vyhrát po gólech Zemana a Plachého 2:1 a po čtyřech odehraných kolech mají na kontě zisk maximálního počtu dvanácti bodů.

Za stálého deště začali fotbalisté Táborska raketově. Hned ve 3. minutě hry se dostali do vedení, když se prosadil Vladimír Zeman - 1:0. V dalších minutách byli více u balonu hosté, avšak největší šance v podání Jakuba Řezníčka skončila střelou mimo tři tyče táborské brány.

Další šanci pak měli znovu domácí fotbalisté, po hlavičce Šašinky ale dobře zasáhl gólman Berkovec. Za Brno si další slibnou šanci připsal Řezníček, brankáři Pastornickému ve složité situaci pomohli obránci a skóre se nezměnilo. V samém závěru poločasu pak měl ještě jednu šanci Šašinka, ve skluzu ale bránu Zbrojovky netrefil.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a Řezníček střelou zpoza vápna dopravil míč do brány. Gól ale neplatil, protože byl signalizovaný ofsajd. Hosté se ale čtvrt hodiny před koncem přeci jen dočkali. Do vápna si naběhl Jiří Texl a po přesné přihrávce překonal bezmocného Pastornického - 1:1!

Táborsko si ale své vedení vzalo zpět. Nejprve měl velkou šanci Mach a poté v 79. minutě si na prudký pas do vápna naběhl Petr Plachý, který podruhé rozjásal více než tisícovku diváků na stadionu v Táboře. Hosté se v závěru pokoušeli o zoufalý nápor, jenže do větší šance se nedostali a Táborsko si tak připsalo čtvrtou výhru ve čtvrtém zápase startující sezony!

FC SILON Táborsko - FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky: 3. Zeman, 79. Plachý – 74. Texl.

Sestava FC Silon Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Novák (C), Tusjak – Bláha, Kateřiňák (71. Foltyn) – Dordić (90+3. Sojka), Skopec (71. Javorek), Zeman (46. Varačka) – Šašinka (64. Mach).

Sestava FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Nový, Endl, Štěrba (53. Divíšek), Granečný – Texl, Jambor (83. Koželuh) – Smejkal (72. Alli), Potočný (46. Hladík), Kronus (83. Gaszczyk) – Řezníček.

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Bureš.
ŽK: Bláha, Varačka - Granečný, Řezníček.
Diváci: 1052.

1. Dukla 25 39:26 47