Góly Kalouska a Zemana nestačily, Táborsko podlehlo M. Boleslavi 2:3

23. 6. 2023
V pátek vpodvečer sehrál A tým FC Silon Táborsko první letní přípravné utkání. Na turnaji v Benátkách prohrál s prvoligovou Mladou Boleslaví 2:3, když branky Jihočechů vsítili novicové v kádru Kalousek a Zeman.

Kapitánskou pásku navlékl další debutant v dresu Táborska Foltýn. Táborsko se prezentovalo velmi sympatickým a nadějným výkonem, jenže udělalo moc chyb. Před koncem prvého poločasu nezabránil Plachý centru z levé strany a Stránský prudkou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Ve druhé půli potrestal boleslavský Mareček rozehrávku gólmana Kerla (spoluhráč mu reagoval pozdě), zachytil míč, udělal kličku a zvýšil vedení – 2:0. Moc pěkný moment jihočeského týmu přišel v 62. minutě, do dlouhého centru zprava se akrobaticky položil Kalousek a efektně snížil – 2:1. Tým z města aut přidal třetí gól z penalty (za faul), kterou do šibenice proměnil Jawo – 3:1. Dvě minuty před koncem korigoval za Táborsko Zeman, který zužitkoval na zadní tyči stejně jako Kalousek další přihrávku z pravé strany – 3:2.

V sobotu turnaj pokračuje, Táborsko se před obědem utká o třetí místo s Příbramí.

FK Mladá Boleslav – FC SILON Táborsko 3:2(1:0)
Branky: 42. Stránský, 55. Mareček, 80. Jawo (pen.) – 62. Kalousek, 88. Zeman

FK Mladá Boleslav: Šeda – Rulc, Šimek, Suchý, Fulnek, Král, Matějovský, Kaulfus, Ladra, Stránský, Hilál.
2. poločas: Šeda – Jaroš, Karafiát, Donát, Mareček, Kubista, Žitný, Kodad, Vojta, Mašek, Jawo.

FC SILON Táborsko: Kerl – Plachý, Foltýn, Novák, Schindler – Kopřiva, Skopec – Mach, Javorek, Svatek - Oloko
2. poločas: Kerl – Plachý, Novák (65. Schindler), Foltýn, Tusjak – Kateřiňák, Bláha – Kalousek, Sojka, Zeman – Jedlička.