FC Silon Táborsko potřetí vyhrál venku a patří mu 7. příčka tabulky

24. 5. 2023
Ve 29. kole (předposledním) aktuální sezony F:NL si A tým FC Silon Táborsko připsal třetí venkovní výhru. Zvítězil rozdílem třídy 3:0 na Andrově stadionu nad Olomoucí B 3:0. Táborsko už má v tabulce 41 bodů, a to mu vynáší lichotivou 7. příčku tabulky.

Výhra se nerodila tak snadno, jak se zdá. V úvodu utkání byli hanáčtí mladíci více na míči, Táborsko naopak balony snadno ztrácelo. Hra hostů se posléze proměnila a byli později nebezpečnějším týmem na hřišti. Ve 31. minutě táhl rychlý protiútok aktivní Mach, míč se dostal k Tusjakovi, jehož centr, přihrávku do vápna si na zadní tyči do vlastní brány srazil Galus – 0:1.

V 53. minutě Tusjak poslal centr z levé strany přesně na hlavu Macha, který navýšil skóre – 0:2. Táborsko podržel brankář Kerl, který zlikvidoval v 74. minutě tváří v tvář průnik Šípa. Třetí branku přidalo Táborsko z penalty. Faul na Kronuse potrestal v závěru střetnutí ranou z 11 metrů Kateřiňák.
Táborsko vyhrálo pátý zápas z posledních šesti. V závěru soutěže má formu. Tu bude chtít potvrdit 28. května, kdy doma přivítá od 17:00 Příbram. V utkání se s profesionální kariérou rozloučí kapitán FCT Jakub Navrátil.

SK Sigma Olomouc B – FC Silon Táborsko 0:3 (0:1)
Branky: 31. Galus (vla.), 53. Mach, 85. Kateřiňák (pen.)

Sestava Olo B: Digaňa – Spáčil, Bednár, Vepřek (C) (83. Mikulenka), Galus (63. Cahel) – Grečmal (63. Moses), Langer – Slaměna – Šíp, Fiala (46. Zlatohlávek), Fabiánek (46. Uriča).

Sestava Táborska: Kerl – J. Šplíchal (70. Kosek), Koné, Navrátil, Tusjak – Alexandr, Kateřiňák – Kronus (70. Varačka), Sojka, Sylla (29. Mezera) – Mach (87. Svatek).

Rozhodčí: Opočenský – Dobrovolný, Šafránková.
ŽK: 84. Langer - 5. Sylla, 72. J. Mach