Po gólové úrodě zůstaly body ve varnsdorfské Kotlině

15. 5. 2023
Fotbalisté FC Silon Táborsko výsledkově nezvládli ve 27. kole F:NL málo vídanou přestřelku ve Varnsdorfu. V zápase padlo hned osm branek, bohužel pět do sítě hostů. Po „hokejovém“ výsledku 5:3 body zůstaly na fotbalovém stadionu přezdívaném Kotlina.

Když ve 2. minutě otevřel po chybě gólmana gólový účet táborský Dordić, málokdo by čekal, že se ukazatel skóre bude měnit ještě sedmkrát. Domácí tým utkání otočil do poločasu dvěma zásahy Tanka.

Průběh zápasu se odehrál jako na houpačce. Táborsko dokázalo na půdě soupeře díky trefám Sojky a Macha vstřelit další branky, vedlo od 65. minuty 3:2, vše vypadalo nadějně, jenže jihočeská obrana si v neděli vybrala špatný den. Varnsdorf za 14 minut ve druhé polovině druhého dějství třikrát překonal brankáře Pastornického, přičemž domácí Tanko zkompletoval hattrick.

FC Silon Táborsko je tři kola před koncem ligy v tabulce F:NL jedenáctý. V příštím kole ho čeká doma „odvěký“ rival FC Sellier & Bellot Vlašim. Zápas 28. kola je na programu v neděli 21. května od 17.00 hodin.

FK Varnsdorf – FC SILON Táborsko 5:3 (2:1)
Branky: 11., 18. a 85. Tanko, 71. Osmančík, 73. Ondráček – 2. Dordić, 51. Sojka, 65. Mach

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter (80. Ludvíček), Kouřil, Zbrožek, Švanda – Bláha, Samko (67. Ondráček) – Schön, Rudnytskyy, (59. Dufek), Osmančík (82. Kubista) – Tanko.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Šplíchal (64. Varačka), Novák (46. Sylla), Navrátil, Tusjak – Koné, Kateřiňák – Kronus (46. J. Mach), Sojka (80. Oloko), Dordić – Šašinka (46. Alexandr).

Rozhodčí: Vokoun – Mokrusch, Černoevič
ŽK:9. Schön, 43. Bláha – 57. Sojka, 72. Alexandr