Jak hrála naše mládež? U19 zdolal silný Petřín, žáci dobyli Hořovice

3. 5. 2023
ČLSD FC Táborsko U19 - SK Petřín Plzeň 3:2 (1:1) Branky: Svatek, Mejta, Šplíchal Sestava FCT: Mrzena – Kodad , Plucar, Hornát (55. Mejta), Soukup – Mára, Voriazidis, Matteo (68. Fulei) – Šplíchal, Svatek, Strašík

Roman Slabý (trenér): „Po úvodním oťukávání jsme se dostali do vážnější brankové příležitosti my. Po rohovém kopu a následné skrumáži se ocitl zcela sám před brankářem Svatek, ale pouze mu vyprášil rukavice. Průběh prvního poločasu se spíše odehrával mezi vápny a tak první vážnější situace hostů skončila gólem. Po dlouhém autu a následném sklepnutí zůstal zcela volný hráč hostů, pro kterého nebyl problém vstřelit branku 0:1. Těsně před koncem poločasu Voriazidis vymyslel krásnou přihrávku na Svatka, který se tentokrát už nemýlil a uzavřel tak poločasový stav na 1:1. Vstup do druhého poločasu nám vyšel náramně. Přímý volný kop Voriazidise zakončil na zadní tyči čerstvě střídající Mejta 2:1. Další naše šance zůstaly nevyužity a tak se dostali ke slovu i hosté. Těsně před koncem utkání zahrávali rohový kop, z kterého se jim podařilo srovnat stav na 2:2. Na srovnání stavu jsme dokázali naštěstí včas zareagovat. Centr z levé strany a následní souboj Svatka dokázal hostující brankář míč pouze vyrazit před dobíhajícího Šplíchala, který uzavřel konečné skóre na 3:2. Kluci zaslouží velikou pochvalu za zvládnuté utkání proti těžkému soupeři.“

ČLMD
FC Táborsko U17 – SK Petřín Plzeň 1:4 (1:2)
Branka: Rataj

Sestava FCT: Kerl – Virt, Packa, Vítek (36´Školka), Janoušek - Staněk (65´Fical) - Nedvěd(71´ ČK), Rataj – Liška V.,(46´ Liška M.) Pokorný (26´ Pánek), Vašků (65´ Bětík)

Pavel Regásek (trenér): „Do dnešního utkání se nám povedl především vstup, kdy jsme byli aktivnějším týmem a hned v 16. minutě se dostali po krásné střele Rataje do jednobrankového vedení. Bohužel jsme po dalších útočných akcích skóre nenavýšili a ke slovu se tak dostal soupeř. To když nám během 34-36. minuty vstřelil velmi laciné dvě branky. V tu chvíli jsme měli již dva zraněné hráče mimo hru. Vítek odstoupil pro zlomený prst a Pokorný musel střídat pro podezření na lehký otřes mozku. Druhý poločas byl spíše boj o střed hřiště. Do první velké šance se dostal Pánek, ale bohužel sám před brankářem, netrefil ani branku. Další šance zůstaly opět nevyužity, a když pak v 71. minutě dostal druhou žlutou kartu Nedvěd, bylo již velmi těžké zápas obracet. Hráčům nemohu upřít snahu a bojovnost se poprat o výsledek ale v tomto utkání jsme udělali více chyb než soupeř, a tudíž zcela zaslouženě odjel Petřín se všemi třemi body.“

ČDSD
Český lev Union Beroun – FC Táborsko U18 3:2 (1:0)
Branky: Hamr, Fuka

Sestava FCT: Kosík – Michálek (59. Kollárik), Kotrč, Žukov, Matoušek J. – Pekař (76. Němeček), Merxbauer, Dufek (59. Heřman) – Gráf, Hamr, Fuka

Libor Zeman (trenér): „Úvod utkání vyšel lépe domácím. Propadlý míč za naši obranu si našel domácí hráč a prostřelil brankáře 1:0. Naše šance jsme nedokázali bohužel dotáhnout do úspěšného konce a tak šli do šaten šťastnější domácí. Po změně stran jsme začali aktivně, z čehož vyústili branky Hamra a Fuky a otočení výsledku v náš prospěch 1:2. Bohužel od tohoto okamžiku se do zápasu vložili páni rozhodčí. Po rohovém kopu domácích se vlastní hráči srazili, ale kupodivu všech byla odpískaná penalta, kterou domácí proměnili. Tento moment hrubě ovlivnil utkání a zanechal na našich hráčích velkou frustraci, kterou někteří neunesli a byli jsme odměněni 2 červenými kartami, a tudíž jsme zápas dohrávali v 9 hráčích. V 95 .min kopali domácí další rohový kop, který jsme neubránili a pustili domácí do konečného výsledku 3:2.“

ČDMD
Union Beroun – FC Táborsko U16 3:2 (0:1)
Branky: Hamr, Janda

Sestava FCT: Padrtka – Ludikar, Hájek Jakub, Toula, Vavřinec (70. Koutek) - Janda, Voneš, Kášek - Zahradník (46. Lachout), Hamr, Lupač (46. Kolba)

Matěj Pěknice (trenér): „V Berouně se hrálo vyrovnané utkání. V první půlce jsme si vytvořili více šancí ze hry a soupeř hrozil ze standardních situací. Jednu ze šancí využil Hamr. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro nás. Druhý poločas jsme začali velmi aktivně a hned ve 48. minutě jsme šli do vedení 2:0 Jandou. Bohužel chvilku na to soupeř skóre upravil na 2:1. Pak přišlo spousty nevyužitých brejkových situací, včetně neproměněné penalty z naší strany a to rozhodlo utkání. Beroun se chytil ze standardní situace a vyrovnal na 2:2. V závěru měl soupeř mnohem více sil a dokázal nás ještě do třetice potrestat a zvítězil 3:2.“

Jedenáctka týdne: Kerl Dominik U17 (2007) - Virt Ondřej U17 (2006), Kotrč Jan U18 (2004), Mejta Jakub U19 (2005), Toula Ondřej U16 (2007) - Voriazidis Michail U19 (2004), Kášek Vladimír U16 (2007), Rataj Filip U17 (2006) - Fuka Adam U18 (2005), Svatek Pavel U19 (2004), Heřman Vojtěch U18 (2005)

Trenéři týdne: Tobiáš Kamil, Slabý Roman U19

All Stars měsíce dubna SCM: Kerl Dominik U17 (2007) - Virt Ondřej U17 (2006), Toula Ondřej U16 (2007), Hájek Jakub U16 (2007), Soukup Filip U19 (2006 ) - Strašík Tomáš U19 (2005), Nedvěd Lukáš U17 (2006), Kášek Vladimír U16 (2007) - Šplíchal Jiří U19 (2005), Svatek Pavel U19 (2004), Fuka Adam U18 (2005)

Hráč měsíce dubna: Pavel Svatek U19
Trenéři měsíce dubna: Tobiáš Kamil, Slabý Roman U19

_______________________________________________________________

ČDŽ U15A
SK Hořovice - FC Táborsko akademie 0:3 (0:1)
Branky: 2 Šebek, Kunt

Sestava FCT: J. Lažek - A. Lažek, Kos, Jelen, Bauer - Novotný (70.Tenk), V. Zeman, Rejlek (28. Klečacký) - Kunt (77. Matyš), Šebek, Porubský (60. P. Zeman)

Hodnocení trenéra Petra Hermy: „Do utkání jsme vstoupili výborně a po 30 vteřinách jsme vedli po chybě domácí obrany. Celý první poločas byl poměrně vyrovnaný, my měli několik vyložených brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Po změně stran jsme kontrolovali hru a dvěma brankami Šebka vyhráli zaslouženě 3:0. Stínem utkání bylo zranění hlavy Rejlka po nechtěné srážce se soupeřem.“

ČDŽ U14A
SK Hořovice - FC Táborsko akademie 0:2 (0:1)
Branky: Kubů 2

Sestava FCT: Tomášů - Kabíček (68. Dohnal), Krejčí (14. Podzimek), Musil, Votruba - Beníček (48. Neufus), Kočí (48. Kašpar), Vaněček - Kubů, Erfaňuk (63. Vach), Vesecký
Hodnocení trenéra Radka Voneše: „První poločas nám dělal soupeř svým presinkem a jednoduchou hrou směrem nahoru velké problémy. Ve 14. minutě po zbytečném hrubém faulu na Krejčího byl hráč soupeře vyloučen. V přesile o jednoho hráče jsme chtěli hrát fotbal, ale ztráceli jsme hodně míčů. V druhé půli se naše hra zlepšila a začali přicházet i brankové příležitosti. Po dvou brankách Kubů soupeř ztratil na síle a my dovedli zápas do vítězného konce.“