Vítězné drama s Prostějovem posunulo Táborsko na 10. příčku

17. 4. 2023
Náročný, velmi náročný mistrovský zápas s Prostějovem s tříbodovým koncem má za sebou A tým FC Silon Táborsko, který nakonec porazil Hanáky 2:1. Utkání se záchranářským puncem se hrálo na mokrém terénu, který ještě více ztěžknul vinou intenzivního deště v úvodní čtvrthodině.

Ačkoliv byli domácí prakticky celý zápas lepším týmem, do vedení se ve druhé půli dostali hosté, když Koudelka v 69. minutě zničehonic trefil z dálky šibenici – 0:1. Slavný výrok Tomáše Pospíchala, že fotbal nemá logiku, měl v tento okamžik jasný důkaz. Hosté hráli poměrně tvrdě (žluté karty 0:5), jejich snahou bylo „vyřadit ze hry“ kreativní hráče Táborska, zejména Kateřiňáka.

Táborsko se za stavu 0:1 úctyhodně nevzdalo, trenér Nádvorník tým energicky nabádal k další a další aktivitě, probudilo se publikum, modrobílí potřebovali prolomit nepřízeň osudu. Mužstvo od Jordánu svého soupeře přehrávalo, jen za první poločas vybojovalo 10 rohových kopů. Už v prvním dějství se mohli prosadit Šašinka (13. minuta) nebo Dordić (44. minuta), ale jejich podobně vypadající samostatné průniky skončily na těle prostějovského brankáře Vejmoly. Blízko byl také Varačka (53. minuta), jehož dobře umístěnou hlavičku prostějovský strážce tří tyčí vyškrábl z vinglu. Mladík Varačka měl ještě jednu „gólemvolající“ šanci v 57. minutě, jenže při zakončení klíčovou vteřinu zaváhal a pak už mu obrana hostí střelu zablokovala.
Za stavu 0:1 nikdo z domácích hráčů nepropadl frustraci, jejich mysl stále mířila k vítězství. A to se neskutečným tlakem podařilo. Nejprve vyrovnal hbitý Sylla, který byl včas skluzem u pravé tyče Vejmolovy brány a dorazil do sítě prudký centr z pravé strany – 1:1. Veledůležitý obrat dokonal střelou ve vápně Dordić, který dal první mistrovský gól v dresu Táborska po příchodu z Varnsdorfu – 1:2.
FC Silon Táborsko se šestou výhrou v sezoně nadechl. Důležité také je, že duel odehrál bez žluté karty. Teď se chce ve středu 19. dubna při vloženém kole poprat o body v Brně-Líšni. V tuto chvíli patří Táborsku 10. příčka tabulky F:NL s 26 body.

FC SILON Táborsko – 1. SK Prostějov 2:1 (0:0)
Branky: 75. Sylla, 83. Dordić – 69. Koudelka

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Navrátil, Tusjak – Kopřiva, Kateřiňák (90+3. Sojka) – Varačka, Dordić (85. Alexandr), Kronus (68. Sylla) – Šašinka.

1. SK Prostějov: Vejmola – Stříž (81. Rolinek), Gábriš, Bolf, Schaffartzik (77. Gouamene) – Bartolomeu, Koudelka, M. Mach, Moučka (77. Kulig) – Vlachovský (55. Chvěja), Malec.

Rozhodčí: Ulrich – Černoevič, Cichra
ŽK: 18. Stříž, 27. Moučka, 45+1. Koudelka, 87. Chvěja, 90+5. Gábriš (všichni Prostějov).