Sympatický výkon na Karvinou nestačil, Táborsko prohrálo po půl roce

4. 4. 2023
Pět branek vidělo pět stovek diváků na Květnou neděli v mistrovském duelu F:NL FC Silon Táborsko s Karvinou. Hosté u Jordánu nakonec zvítězili 3:2.

Silon poslal do vedení v 17. minutě hlavou po rohovém kopu Šašinka, bohužel pro domácí jen o minutu později vyrovnal zblízka Rezek, který zakončil akci, jež vznikla po chybách Táborska v defenzivě. V 25. minutě dokonal karvinský obrat Boateng, který si naběhl mezi obránce a takovým dloubnutím dal gól. Ani Táborsko nebylo bez šancí: v 31. minutě krásná akce volala po brance, ale skončila rohovým kopem. Do konce poločasu pak domácí stoper Koné dvakrát uhasil akce Karviné vykopnutím míče z prázdné branky.

Domácí trenér poslal do druhé půli na hřiště Kopřivu a Mezera ve snaze okysličit hru. O pěknou střelu se brzy pokusil Plachý, ale neměl seřízená mířidla. Výhru Slezanům po hodině hry přiblížil Bederka, který tečoval zahraný rohový kop na 1:3. V 77. minutě modrobílí snížili prudkou přízemní střelou Varačky z pravé strany a ještě bylo dost času na vyrovnání. Karviná si tři body ve zbývající době pohlídala.
Táborsko odešlo z trávníku bez bodu po půl roce, naposledy prohrálo 15. října venku s Duklou. V příštím kole „Jihočeši“ zkusí bodové štěstí v Praze se Spartou B.

FC Silon Táborsko – MFK Karviná 2:3 (1:2)
Branky: 17. Šašinka, 77. Varačka – 18. Rezek, 25. Boateng, 60. Bederka

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Navrátil, Koné, Kosek (46. Kopřiva) – Alexandr (69. Sylla), Kateřiňák - Kronus (69. Varačka), Sojka (46. Mezera), Dordić - Šašinka.

MFK Karviná: Neuman – Bederka, Žídek, D. Krčík, Soukeník – Boháč, Budínský (90+3. Papadopulos) – Rezek (71. Memić), Málek (89. Bartl), Mikuš – Boateng (71. Akinyemi).

Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Líkař
ŽK: 20. Kosek, 80. Kateřiňák, 90. Mezera (všichni Táborsko)