A tým - zápas

Táborsko uhlídalo sílu Vyškova a remizovalo s ním 0:0

6. 3. 2023
Je získaný domácí bod proti Vyškovu po remíze 0:0 pro FC Silon Táborsko málo, nebo dost? Odpověď zřejmě dostaneme až na konci soutěžního ročníku, ale největší šanci zápasu mělo přece jen Táborsko. V 86. minutě se po akci Kateřiňáka dostal Sylla ve vápně ke střele, kterou gólman Kinský reflexivně vyrazil před táborského Macha, jenže tomu střela do prázdné brány nesedla a překopl břevno.

Pro modrobílé škoda! Táborsko mohlo slavit výhru nad favoritem, který u Jordánu představil několik vynikajících hráčů, kteří svou kvalitou přesahují druhou ligu. Hru Vyškova zdobil například Souaré, francouzský záložník s guinejskými kořeny. V 15. minutě tento odchovanec slavného klubu Olympiqueu Marseille pozlobil domácího a velmi jistého gólmana Pastornického.

Hru Táborska dirigoval technicky skvěle vybavený Kateřiňák, do prudkých nájezdů se vydával „tahový“ Kronus, na hrotu se srdnatě bil Šašinka. Táborsko drželo ofenzivní sílu Vyškovu na přitažené uzdě, samo dostalo výhody v podobě několika zajímavých standardních situací, ale střelci v nedělním zápasu – jinak velmi dobré úrovně – selhávali.
FC Silon Táborsko doma prohrál naposledy loni v srpnu s Chrudimí. A právě na východ Čech se vydá v sobotu 11. března, aby tuto porážku odčinil.

FC SILON Táborsko - MFK Vyškov 0:0

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Navrátil, Novák, Kosek – Kateřiňák, Alexandr – Kronus, J. Mach (90. Varačka), Dordić (64. Sylla) – Šašinka (81. Koné).

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek (85. Klesa), Němeček, Dweh, Matys – Souaré, Kanakimana (85. Jambor), Mafwenta (57. Bayo) – Lacík (85. Fulnek), Vintr (75. Krška).

Rozhodčí: Opočenský – Pfeifer, Cichra
ŽK: 75. Novák – 23. Vintr, 34. Dweh