A tým - zápas

​Táborsko změřilo síly se Steyrem, výsledek byl 2:2

17. 2. 2023
Schenkenfelden – Remízový zápas se odehrál na poměrně malém hřišti s umělou trávou v obci Schenkenfelden asi 16 km od Freistadtu mezi domácím rakouským celkem SK BMD Vorwärts Steyr (14. místo v rámci Erste Ligy) a FC Silon Táborsko.

Šlo o střetnutí podobných herních stylů, kdy domácí hráli v rozestavení 4-1-3-2, hosté praktikují 4-2-3-1. Remíza 2:2 se zrodila tak, že Steyr brzy vedl, ale ve druhé půli Táborsko skóre otočilo. Bohužel pro hosty hornorakouský celek stačil vyrovnat. Trenér FCT Roman Nádvorník litoval právě druhého inkasovaného gólu, který přišel po laciné ztrátě míče.

Branky Táborska dali Kronus a Šašinka. Akce na 1:1 byla povedená, šlo o brejk, kdy Sojka dával míč prakticky před prázdnou bránu, kdy byl včas střelec Kronus. Druhý gól hostů vznikl po protiútoku, kdy Dordić navedl míč na střed, střela se po zásahu stopera odrazila od Šašinky a skončila v síti. V 88. minutě mělo Táborsko výhru na talíři, ale Sylla z malého vápna trefil břevno.
Generálkou před jarní částí mistrovské sezóny bude zápas s Duklou Praha 25. února od 11:00. Utkání se uskuteční v tréninkovém centru v Praze na Strahově.

SK BMD Vorwärts Steyr – FC Silon Táborsko 2:2 (1:0)
Branky: 11. Sprangler, 78. Filip – 59. Kronus, 69. Šašinka

Sestava Vorwärts: Polster - Sostarits (79. Lidan), Pasic, Prada (29. Wiesinger/84. Sivrikaya), Bumberger – Marceta - Sivrikaya (66. Dzinic), Sprangler, Dombaxi - Filip, Zubanovic (46. Zdichynec)

Sestava Táborska: Pastornický – Plachý, Navrátil, Mezera (55. Koné), Kosek – Kateřiňák, Alexandr (80. Kopřiva) – Kronus (75. Sylla), Sojka (85. Varačka), Dordić – Mach (55. Šašinka)