A tým - zápas

Táborsko prohrálo o gól s Ml. Boleslaví

18. 1. 2023
Ve druhém zimním přípravném utkání podlehl A tým FC Silon Táborsko prvoligistovi z Mladé Boleslavi na jeho půdě 1:0. Jedinou branku vstřelil po změně stran domácí Žitný.

Co je fotbal fotbalem (a kde není VAR), vždy budou spory o ofsajd. Hosté totiž v 54. minutě skórovali hráčem Skyllou, ale rozhodčí gól kvůli ofsajdovému postavení neuznali: podle domácího referátu správně, podle názoru realizačního týmu hostů zcela neoprávněně.

Důležité pro výkon Táborska je, že ho silný soupeř, který příští neděli už vstoupí do mistrovské části sezony, nepřehrál.

FK Mladá Boleslav – FC Silon Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 57. Žitný

Sestava FK Mladá Boleslav I. poločas: Mikulec - Suchomel, Suchý, Donát - Kubista, Mareček, Matějovský, Látal - Kušej, Škoda, Ladra.
Sestava FK Mladá Boleslav II. poločas: Šerák - Donát, Karafiát, Dancák - Stránský, Žitný, Mašek, Ekpai - Skalák, Jawo, Vojta.

Sestava FC Silon Táborsko: Pastornický (46. Kerl) – Plachý, Navrátil (46. Musa), Černický, Kosek (88. J. Šplíchal) – Varačka (46. Sylla), Sojka (74. Kvesić), Koné, Kateřiňák (58. Kopřiva) – Šašinka (61. Svatek), Dordić (46. Mach).

Rozhodčí: Nejedlo - Bohata, Chládek