V posledním duelu Tipsport ligy inkasovalo Táborsko od Liberce 6 gólů

4. 12. 2022
Druhou porážku v zimní Tipsport lize si v sobotu připsal A tým FC Silon Táborsko. Nestačil na prvoligový Slovan Liberec, který mu nastřílel 6 gólů. Výsledek z pohledu Táborska zmírnil dvěma brankami Sojka.

Konečné skóre se zastavilo na stavu 2:6. Táborsko obdrželo za 23 minut prvního poločasu 4 góly, které padly po kombinacích Liberce skoro až do kasy. Ještě do přestávky se dvakrát velmi pěkně prosadil 19letý záložník Sojka, vždy se dovedně otočil s míčem a pálil nechytatelně k tyči, čímž určil poločasový výsledek 4:2.

Ve druhém dějství se ještě dvakrát prosadil nizozemský slávista van Buren, který využil chyb soupeře a svých zkušeností. Táborsko končí Tipsport ligu s bilancí 2 proher a 1 remízy.
Příští týden FC Silon Táborsko představí tři posily, které uspěly na testech.

FC SILON Táborsko - FC Slovan Liberec 2:6 (2:4)
Branky: 41. Sojka, 44. Sojka – 12. Rondič, 14. Višinský, 25. Winkler, 35. Kozák, 56. Buren, 65. Buren

Sestava FC Slovan Liberec: Stejskal (46. Pešl) - Winkler (46. Preisler), Prebsl (46. Plechatý), Mikula (46. Pourzitidis), Fukala (62. Horňáček) - Polyák, Lexa (46. Mara), Višinský (46. Frýdek) - Rondić, Kozák (62. Lupoměský), Juzvak (46. van Buren).
Sestava FC Silon Táborsko: Pastornický – Plachý, Navrátil (65. Mezera), Koné (25. Kopřiva), Kosek – Alexandr (65. Voriazidis), Sojka, Černický, Varačka (60. Žítka) – J. Šasinka (60. Ledecký), Mach (60. Svatek).
Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: "Měli jsme výborný vstup do zápasu, deset minut jsme soupeře zatlačili do vápna a vypracovali si dvě velké gólové příležitosti Machem. Bohužel dvakrát trefil nohy gólmana. Pak byla dvacetinutovka, kdy nás soupeř přehrával a nejprve nám dal dva góly, ze kterých jsme byli zpraženi, a pak ještě dva navrch. Závěr poločasu patřil nám, kdy jsme zkorigovali skóre na 4:2. Druhý poločas se projevila kvalita van Burena, který nás dvakrát potrestal. Myslím si, že zápas rozhodla především produktivita, který byla na straně Liberce efektivnější. Na obou stranách jsme viděli krásné akce. Bohužel jsme z našich příležitostí využili jen dvě."

1. Dukla 23 37:23 44
2. Vyškov 23 39:27 42
3. Táborsko 23 34:21 38
4. SK Sigma Olomouc B 23 32:34 36
5. Chrudim 23 38:35 34
6. Líšeň 23 28:27 33
7. Sparta B 23 42:38 32
8. Příbram 23 24:30 32