A tým - zápas

Táborsko podruhé remizovalo se Slavií, dvakrát se trefil Babacar

14. 11. 2022
A tým FC Silon Táborsko zakončil podzimní působení ve F:NL pátou remízou v ročníku (třetí venkovní) a v tabulce přezimuje s 20 body na 9. místě. Devět duelů ze 16 hrálo Táborsko na hřištích soupeře. V neděli 13. listopadu „plichtil” FCT v Praze se Slavií B 2:2. Jednalo o předehrávku jarního kola. Oba góly Jihočechů vstřelil Sy Babacar. Táborsko dvakrát prohrávalo, ale pokaždé se mu podařilo vyrovnat skóre.

Jihočeský tým zaskočil brzký gól slávistů už v 5. minutě. Po ztrátě míče uprostřed hřiště a po faulu, kdy rozhodčí dal Slavii výhodu, se domácí dostali před velké vápno a Šubert pěknou střelou ze 16 metrů vymetl pavouky z pravé šibenice Zadražilovy branky - 1:0. Za deset minut bylo srovnáno. Po akci Varačky na pravé straně a uvolnění Ledeckého přišel centr, který Babacar hlavičkou umístil do sítě - 1:1. Po dalším centru, tentokrát z levé strany, měl gól hostů na hlavě Mach, míč ale poslal těsně vedle. Ve 40. minutě se odražený balon dostal k Machovi a jeho tečovaný pokus skončil těsně mimo. Další škoda pro hosty.

Domácí začali druhý poločas velkou šancí. Do balonu se opřel Trédl a orazítkoval levou tyč. V 56. minutě po rychlé akci Táborska předkládal do vápna balon Tusjak a Ledeckému chyběl k zakončení jen malý kousek. Slavia šla opět do vedení. V 67. minutě házela aut na levé straně. Pronikla do vápna, kde se míč přikutálel ke Šmigovi, ten se uvolnil a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Hosté dali druhý gól v 85. minutě po brejku Koného, který přihrál Babacarovi na pravé křídlo. Ledecký si gesty říkal o přihrávku do vápna, ale Babacar vše vzal na sebe, natáhl a pěkně prostřelil gólmana Dvořáka – 2:2.

Soupeři se rozešli smírem stejně jako v létě v Táboře, kde zápas dopadl 1:1. Příští mistrovské utkání čeká na FC Silon Táborsko 5. března 2023 doma proti Vyškovu. Ještě letos na přelomu listopadu a prosince Táborsko sehraje tři utkání zimní Tipsport ligy.

SK Slavia Praha B - FC SILON Táborsko 2:2 (1:1)
Branky: 5. Šubert, 67. Šmiga – 15. Babacar, 80. Babacar

Rozhodčí: Opočenský – Kotalík, Leška
ŽK:52. Planka – 54. Babacar, 76. Bederka
Diváci: 395

SK Slavia Praha B: Dvořák – Trédl, Nikl, Hunal, Labík – Šubert, Kopáček, Planka – Beran, Šmiga (90+3. Osuagwu), A. Pudil (46. Singhateh).

FC SILON Táborsko: Zadražil – Plachý, Bederka, Navrátil, Tusjak – Babacar (90+3. M. Šplíchal), Alexandr, Varačka (73. Kone), Kopřiva (73. Kosek) – Mach, Ledecký (84. Bezpalec).