A tým - zápas

Táborsko porazilo letenskou rezervu. Tým podal zodpovědný výkon

5. 9. 2022
A tým FC SILON Táborsko v 7. kole F:NL zdolal rezervu Sparty 1:0. Zodpovědný a disciplinovaný výkon domácích ozdobil svou premiérovou trefou v novém působišti Ledecký.

Na gól mu v 35. minutě přihrál z levého křídla Babacar, útočník Táborska jen elegantně míč technickou střelou posunul k levé tyči Vorlovy branky. Rezerva Pražanů přijela k Jordánu s několika prvoligovými pendly. Potěšitelné pro domácí je, že nepustili hosty do vyložené šance. Domácí si připsali první domácí výhru v tomto ročníku a v tabulce s osmi body poskočili na 12. místo.

Táborsko vstoupilo do utkání povzbuzeno výhrou v Karviné. První „skorošanci“ si vypracovalo ve 20. minutě, kdy odvedl skvělou práci Babacar Sy, měl střílet, ale ještě nahrával a následný vhodný moment na zakončení Provazník prováhal. Ve 28. minutě vypadl Vorlovi poměrně snadný centr, míč ležel před Plachým, ale ten střílel moc prudce a moc vysoko. Pak už přišla gólová paráda Ledeckého.

I ve druhém dějství pokračovala důsledná hra Jihočechů. Sparta B měla chvílemi výraznou územní převahu, ale před brankáře Zadražila se příliš nedostávala. To domácí mohli přidat další braky. Dvakrát střelecky zklamal vystřídavší Tolno. Nejprve mu v 76. minutě zády přihrál Bederka, ale guinejský fotbalista Vorla neprostřelil a pak mu v 90. minutě Kopřiva přihrál po brejku před prázdnou bránu, kterou Tolno těsně netrefil.

FC SILON Táborsko hubené vedení uhájil i v nastavení a pojede se 10. září poprat o další body na hřiště Prostějova.

FC SILON Táborsko – AC Sparta Praha B 1:0 (1:0)
Branka: 35. Ledecký

FC SILON Táborsko: Zadražil – Bederka, Navrátil, Mezera – Kopřiva, Bezpalec (90. Mamadou) – Plachý, Provazník (65. M. Šplíchal), Babacar (73. Tolno), Tusjak – Ledecký.

AC Sparta Praha B: V. Vorel – Suchomel (46. O. Novotný), Horák, Vydra, Kukučka – Váňa, Fortelný (46. Pudhorocký), Minčev, Sáček, Vitík – Schánělec (73. Kuchař).

Rozhodčí: Petřík – Černoevič, Hádek

ŽK: 15. Ledecký – 13. Suchomel, 71. Vydra, 90+3. Sáček