A tým - zápas

Táborsko v Jihlavě neuspělo. Domácí vyhráli rozdílem třídy 3:0

27. 8. 2022
Vysočina Jihlava zvítězila v pátém kole Fortuna: Národní ligy nad FC SILON Táborsko 3:0. Pro Jihočechy se jednalo o páté mistrovské utkání bez vítězství, navíc šlo o třetí porážku v řadě. Táborsko teď čeká ve středu 31. srpna cesta do Karviné.

Přes vysokou porážku mohlo jít v Jihlavě do vedení Táborsko, ale ve 24. minutě zastavilo střelu Macha břevno. Za deset minut Jihlava otevřela skóre Svobodou a po obrátce v 59. minutě duel prakticky rozhodla Zoubelem. Obě branky padly skoro jako přes kopírák. Jihlava nejprve vždy rozehrála míč do strany, odkud přišel zpětný centr proti noze na neobsazeného hráče, který pohodlně skóroval. Jihočeši měli pasáže, kdy se vehementně snažili se zápasem něco udělat, například v úvodu druhé půle, kdy Kosek trefil po teči opět břevno. Jinak si Jihlava střetnutí hlídala. Třetí gól padl po obrovské hrubce hostů při zpracování míče nedaleko velkého vápna, do kterého Jihlava snadno pronikla a přidala v 78. minutě třetí gól.

FC Vysočina Jihlava - FC SILON Táborsko 3:0 (1:0)
Branky: 34. T. Svoboda, 59. Zoubele, 78. Tureček
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, Svoboda – Tureček, Piško – Křivánek (81. Shudeiwa), Ogiomade (57. Tall), Selnar (70. Peřina) – Zoubele (81. L. Fila).
FC SILON Táborsko: Kotek – Mamadou (70. Tolno), Navrátil, Mezera – Bezpalec, Bederka (46. Kopřiva) – Plachý, Babacar, Nešpor (75. Varačka) Tusjak (46. Kosek) – Mach (63. Ledecký),
Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Novák
ŽK: 61. Piško – 20. Babacar, 26. Mezera