B tým

B tým Táborska vyhrál i podruhé

23. 8. 2022
Po výhře v Prachaticích zdolalo béčko doma také Osek. Tým má 6 bodů a v tabulce je druhý o skóre za Olešníkem.

Na Soukeníku se v utkání Táborsko B – Osek čekalo na úvodní gól pouhé tři minuty. Po nepovedeném odkopu domácího stopera Musy se balón dostal k Davidu Řískému a ten střelou do šibenice otevřel skóre - 0:1. Táborsko mívá poměrně často na Soukeníku horší vstupy do utkání, většinou ale dokáže domácí zápasy otáčet. A povedlo se mu to i tentokrát. Osek své vedení držel až do 36. minuty, pak se z dorážky prosadil Matyáš Ott a bylo vyrovnáno. Rozhodnutí padlo ve druhém poločase. Na těžkém terénu se prosadilo bojovné domácí mládí a David Neužil krásnou střelou rozhodl o výhře Táborska. www.jihoceskyfotbal.cz

FC SILON Táborsko B – TJ Osek 2:1 (1:1)
Góly: 36. Ott, 63. Neužil – 3. D. Říský.

Sestava FCT: Mrzena – Chotovinský, Musa, Pánek, Pajer – Praveček (90. Pekař), Činčura, Neužil, Kosek (61. Cais) – Ott (83. Fejtl), Trantýr (90. Jíra)

Rozhodčí: Leiš – Votava, Novotný.
ŽK: 4:2 (Trantýr, Činčura, Ott, Chotovinský – Němeček, J. Říský).
ČK: 1:0 (87. Činčura, FCT).
Diváků: 60.

Hodnocení trenéra FCT Miroslav Jelena: „Do utkání jsme nevstoupili dobře, když se soupeř po dvou špatných odkopech dostal ve 3. minutě do vedení. Vzápětí se dostal do šance Neužil, ale bohužel neproměnil. Do 30 minuty se hrál vyrovnaný fotbal ve vysokém tempu. Vyrovnání přišlo ve 36. minutě když tvrdou střelu Koska vyrazil gólman před sebe a Ott dorážel do prázdné branky. Druhý poločas jsme již začali soupeře přehrávat a odměnou byla krásná trefa naší nové posily Davida Neužila z 25 metrů. Soupeř ve druhé půli hrozil pouze z brejků, které naše obrana včas likvidovala. Ke konci zápasu postupoval sám na Oseckého brankáře dorostenec Cais, ale bohužel hostující brankář jeho střelu vytěsnil.“

1. Dukla 22 35:23 41
2. Vyškov 22 38:27 39
3. Táborsko 22 29:21 35
4. Chrudim 22 37:34 33
5. SK Sigma Olomouc B 22 28:32 33
6. Příbram 22 23:25 32
7. Vlašim 22 26:23 31
8. Líšeň 22 23:23 30