FC SILON Táborsko byl v oslabení na šance lepší, dřel, bohužel však padl

21. 8. 2022
Útok na tři body. To byl hlavní cíl domácího Táborska pro nedělní utkání 4. kola F:NL s Chrudimí. Čáru přes rozpočet mu udělala 12. minuta.

Hosté šli do rychlého protiútoku, míč šel za obranu, ven z brány vyběhl gólman Zadražil, fauloval hráče Chrudimi, byl vyloučen a do brány musel Kotek. Táborsko stáhlo ze hry Macha. Hosté měli trestný kop ze 16 metrů, ale pohrdli jím.

Východočeši si při početní převaze nevytvořili plejádu šancí, byli vlastně celý zápas neškodní. Jenže využili jednoho zaváhání v obraně Táborska a Záviška zblízka vstřelil v 69. minutě jediný gól utkání - 0:1.
V oslabení se Táborsko semknulo, už v první půli mělo zajímavou sérii čtyř rohových kopů po sobě, vytvořilo si krátkodobý tlak. Po obrátce byl blízko ke gólu domácí Babacar, který v 62. minutě prošel půl hřiště, pálil ostře, ale doprostřed brány. O dvě minuty později vyšla z kopačky Plachého další nadějná rána, mířila ale vedle.
Chrudim v utkání vyhrála se štěstím, dalo by se říct, že nezaslouženě.
V poločase došlo ke kuriozní situaci, hlasatel o přestávce ohlásil zranění hlavního rozhodčího Szikszaye, píšťalku převzal Volf. Druhým asistentm se stal sudí Novotný přítomný náhodou v hledišti.
Na Táborsko teď čeká těžký dvouzápasový blok venku: v Jihlavě a v Karviné.
FC SILON Táborsko - MFK Chrudim 0:1 (0:0)
Branka: 69. Záviška.
FC SILON Táborsko: Zadražil – Mamadou, Navrátil, Mezera – Bezpalec, Kopřiva (77. Bederka) - Plachý (77. Varačka), Babacar (80. M. Šplíchal), Nešpor (77. Tolno), Tusjak - J. Mach (14. Kotek)
MFK Chrudim: Floder – Harušťák, Hašek, Koželuh (46. Látal), Kesner (46. Skwarczek) – Řezníček, Vrána (90+1. Juliš), Záviška, Průcha, Kodýdek (89. Kejř) – Jedlička (80. Firbacher).
Rozhodčí: Szikszay – Volf, Vyhnanovský - Novotný.