A tým bral v prvním domácím zápase proti Slavii B, stejně jako v Příbrami, pouze bod

7. 8. 2022
Fotbalisté Táborska nedokázali využít domácího prostředí a v zápase druhého kola Fortuna národní ligy remizovali s rezervou Slavie 1:1. Na trefu Babacara Sy ze 49. minuty odpověděl o pět minut později střídající Jakub Kopáček.

První ohrožení branky si připsalo domácí Táborsko, které se dostalo k hlavičce po standardní situaci. Zakončení domácích ale skryl v náruči brankář Sirotník. Na druhé straně zahrozil svou střelou Ezekiel Babajide, ale mířil mimo.

Do první velké šance se v 16. minutě dostal hostující Daniel Šmiga, který ale hlavou orazítkoval jen tyč branky. Branková konstrukce hrála roli také na druhé straně, kdy ve 26. minutě střelu domácího Bezpalce zastavila také tyč.

30. minuta přinesla další velkou šanci Táborska, kdy se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal Martin Nešpor, skvělým zákrokem ale Slávisty zachránil Jan Sirotník.

Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Góly začaly padat až po změně stran. Hned ve 49. minutě se po rohovém kopu Táborska ve vápně odrazil balon k nehlídanému Sy Babacarovi, který tvrdou přízemní střelou nedal brankáři Slavie sebemenší šanci.

Pražský celek se však velmi rychle oklepal a v 54. minutě vyrovnal. Domácí brankář nedokázal zkrotit dalekonosnou pumelici Štěpána Berana z přímého kopu a dorážející Kopáček neměl problém trefit odkrytou bránu.

Po gólovém začátku druhé půle se hra uklidnila a diváci sledovali spíše boj o střed pole. Až v 75. minutě se k míči ve vápně dostal domácí Babacar Sy, svou střelu ale poslal nad branku.

Duel tak dospěl do remízového konce, a ani jeden z týmů si tak nepřipsal premiérové vítězství.

Fotbalisty Táborska čeká další utkání 13. srpna., kdy se střetnou na venkovním hřišti s Vyškovem.

FC SILON Táborsko - SK Slavia Praha B 1:1 (0:0)

Branky: 49. Babacar Sy - 54. Kopáček

Sestava FC SILON Táborsko: Kotek - Navrátil, Tusjak, Bezpalec, Plachý (79. Provazník), Varačka (65. Mach), Nešpor (79. Šplíchal), Mezera, Kopřiva, Kone, Babacar Sy (83. Kosek)

Sestava SK Slavia Praha B: Sirotník - Bárta, Behenský, Švec, Labík - Nikl - Š. Beran (84. Kričfaluši), Ezekiel (46. Kopáček) - Šubert (65. Biegon) - A. Pudil (58. Osuagwu), Šmiga

Rozhodčí: Nehasil - Dobrovolný, Šafránková

ŽK: Bez karet