A tým - zápas

Táborsko dostalo čtyřbrankovou lekci od Dynama

25. 7. 2022
Zejména špatná defenzivní práce a individuální chyby hráčů FC SILON Táborsko rozhodly, že na Střeleckém ostrově vyhráli fotbalisté SK Dynamo ČB nad druholigovým soupeřem vysoko 4:0. Gólově se prosadili Hais (2x), Potočný a Matoušek. Pro oba týmy se jednalo o poslední letní přípravný zápas.

Špatnou zprávou je svalové zranění Javorka, který odstoupil po čtvrt hodině hry.

Výsledek duelu vyznívá jednoznačně a spravedlivě pro Dynamo, které dokázalo svými ligovými zkušenostmi využít nedostatků ve hře Táborska. Hosté přitom neměli špatnou mezihru, zejména v nástupech obou poločasů působili fotbalově velmi dobře. I trenér domácích Weber projev Táborska ocenil. Jenže k lepšímu výsledku by se ještě muselo přidat proměňování šancí, například v prvním poločase Tolnem či Machem.
Dynamo uštědřilo hostům lekci, která by měla Táborsko probudit a varovat před prvním mistrovským zápasem v Příbrami.

SK Dynamo Č. Budějovice - FC SILON Táborsko 4:0 (2:0)
Branky: 17. Hais, 22. Hais, 53. Potočný, 86. Matoušek

SK Dynamo: Šípoš (46. Janáček) – Čolić (46. Vais), Havel (71. Čoudek), Králik (46. Broukal), Sladký – Grič (71. Bastl), Hellebrand – Potočný (60. Krch), Penner, Hora (46. Čavoš) – Hais (60. Matoušek).

FC SILON Táborsko: Kotek – Navrátil, Bezpalec, Mezera – Javorek (14. Liepa), Kopřiva – Plachý, Tolno, Varačka (46. Nešpor), Tusjak - Mach (54. Babacar Sy). Ještě střídali: Svatek, Míka, Kosek, Šplíchal.

Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Cichra
ŽK:34. Potočný, 70. Grič (oba SK ČB)
Diváci: 1050.