A tým - zápas

Táborsko zdolalo Písek 3:0, počet branek mohl být i vyšší

13. 7. 2022
Čtvrté přípravné utkání FC Táborsko v rámci letní přípravy přineslo druhé vítězství. Modrobílí hosté porazili žlutomodré domácí 3:0, přičemž je nutno poznamenat, že brankový rozdíl měl být mnohem vyšší. Táborsko totiž neřešilo dobře finální část hry.

Kdyby byl druholigový tým přesnější, musel třetiligového soka porazit minimálně 5:0 i více. Také Písek měl své šance, tu asi největší spálil ve 28. minutě Kalousek, který přestřelil bránu z malého vápna.

Táborsko šlo do vedení velmi brzy, už ve 3. minutě střílel Tolno a z dorážky se prosadil Senegalec Sy Babacar, kterého brzy představíme jako novou posilu. Druhým střelcem byl Bezpalec. V 36. minutě kopal Plachý roh, míč se snesl až před nohy Bezpalce, který takovou „čopovanou“ střelou k tyči navýšil skóre na 0:2. Chvíli poté se řítil na bránu Sy Babacar, ale jeho přízemní střela se vytočila mimo tyče. Měl raději přihrávat doprava. Úplně ve stejné herní situaci se ocitl Mach, ale ani on nezvolil dobré řešení.
Do druhého dějství vstoupila velmi pozměněná táborská sestava, která ve hře stejně jako její prvopoločasoví kolegové dominovala. Gól na straně hostí dlouho napadl, protože Svatek v 54. minutě by až moc blízko gólmana, kterého nepropálil, a v 79. minutě Jansa v jasné šanci po akci M. Šplíchala minul branku. Velkou šanci na snížení Písek promarnil v 72. minutě, kdy vznikl velký závar před brankou Zadražila, který čisté konto uhájil. Trefil se až šest minut před koncem táborský Varačka, jehož střelu k tyči písecký brankář chybně propustil do sítě - 0:3.

Příští duel sehraje Táborsko doma. Půjde o jediný domácí zápas letní přípravy, Uskuteční se v sobotu 16. července od 17:00 na stadionu Kvapilova. Soupeřem bude třetiligový nováček TJ Přeštice.

FC Písek – FC Táborsko 0:3 (0:2)
Branky: 3. Sy Babacar, 36. Bezpalec, 84. Varačka.

Rozhodčí: Toucha - J. Pečenka, Cichra.
Diváci: 300.
ŽK: Sajtl (Písek)

Sestava FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Jelínek Smola – Kalousek, Mařík, Vlček, Koreš, Valenta – Bicenc. Střídali Vonášek, Vokurka, Lukeš, Kynkor, Hadáček, Bílý, Kotrba a Stejskal.

Sestava FC Táborsko 1. poločas: Kotek – Bezpalec, Navrátil, Mezera – Javorek, Kopřiva – Plachý, Sy Babacar, Tolno, Kosek – Mach.

Sestava FC Táborsko 2. poločas: Zadražil – M. Šplíchal, Míka, Alexandr – Jansa, Liepa – J. Šplíchal, Sy Babacar, Varačka, Kosek – Svatek.