A tým - zápas

Pod křídly letadel rozstřílelo Táborsko Hostouň 5:0

9. 7. 2022
Sokol Hostouň - FC Táborsko 0:5 (0:1) Branky: 42. a 70. Mach, 69. Babacar, 79. Liepa, 85. J. Šplíchal

Sokol Hostouň - FC Táborsko 0:5 (0:1)
Branky: 42. a 70. Mach, 69. Babacar, 79. Liepa, 85. J. Šplíchal
Sestava FCT 1. poločas: Kotek - Mezera, Navrátil, Alexandr - Jansa, Javorek - Plachý, Tolno, Varačka, Kosek - Svatek (25. Mach)
Sestava FCT 2. poločas: Kotek - Mezera, Míka, Bezpalec - Kopřiva, Liepa - J. Šplíchal, Babacar, M. Šplíchal, Tusjak - Mach.
Kněževes - Na půvabném hřišti v Kněževsi na Praze-západ sehrál A tým FCT třetí letní přípravné utkání proti třetiligovému Sokolu Hostouň. Hosté vyhráli 5:0, když se více prosadili v poslední čtvrtině utkání. To už domácím zjevně docházely síly. Zápas se hrál na hřišti těsně vedle přistávací plochy letiště Václava Havla, zvuk letadel tu vytváří zvláštní kolorit.
Trenér FCT Radoslav Kováč poslal v průběhu duelu na hřiště dvě desítky hráčů, z nichž někteří jsou na testech. Absentovali Zadražil (nemoc), Provazník (zranění), Itopa (v rekonvalescenci), Nešpor (nastoupí až v úterý v Písku).
Střetnutí vyznívalo zpočátku vyrovnaně, ale postupně Táborsko získávalo převahu, kterou vyjádřilo i střelecky. První se prosadil před přestávkou Mach, kterého před prázdnou bránou našel Plachý po akci Varačky - 0:1. V 69. minutě centroval J. Šplíchal a hlavička Babacara byla gólová - 0:2. Za minutu se z voleje trefil Mach, když první střelu J. Šplíchala obrana Hostouně ještě zablokovala - 0:3. V 79. minutě opakovaně pálil Liepa, jehož druhý pokus zapadl k levé tyči - 0:4. Přihrávku dostal od M. Šplíchala. Na 5:0 uzavřel gólový účet aktivní J. Šplíchal, kterému ke gólu pomohl důrazně napadající Tusjak. Šplíchal nasadil brankáři jesle.
Další utkání FC Táborsko čeká už v úterý 12. 7. od 18:00 v Písku proti tamnímu FC.