Mládež

Mezinárodní turnaj O POHÁR JOŽKY SILNÉHO pro kategorii U14

21. 6. 2022
SK Hanácká Slavia Kroměříž – Ve dnech 17. až 19. 6.2022 se tým Táborska U14 zúčastnil kvalitně obsazeného turnaje v Kroměříži. Turnaj, kterého se účastnilo 24 týmů z Čech a Slovenska, odehrály mj. i týmy jako Sparta Praha, Viktoria Plzeň, Slovan Bratislava, Hradec Králové, SK Dynamo České Budějovice, Slovácko, Ružomberok, Bohemians Praha, Košice aj. Nechyběl tým FCT U14.

Všechna utkání se hrála 2 x 20 minut. V základní skupině kluci nenašli přemožitele a svými kvalitními výkony se zaslouženě probojovali mezi nejlepší osmičku týmů. Nejlepší výkon na turnaji podali v utkání s výborným Zlínem. V neděli ve čtvrtfinále čekal pozdější vítěz z Pardubic. Utkání s minimem šancí rozhodl gól do šatny ze standardní situace. Největší šanci FCT v druhém poločase se Matyáši Kuntovi nepodařilo proměnit v gól. S konečným 7. místem panuje spokojenost. Důležitější byla konfrontace s nejlepšími týmy Čech a Slovenska a hlavně sympatické výkony FCT proti těmto soupeřům.

Sestava FCT: J. Lažek, Lhoták – Sobotka, Jelen, Kos, Bauer, A. Lažek, V. Zeman, Klečacký, Novotný, Herma, Tenk, P. Zeman, Tušek, Porubský, Kunt, Klouček. Trenéři: Petr Herma, Radek Voneš