Mládež

Planeo CUP 2022: Tým Táborska U12 obsadil skvělou 6. příčku

23. 5. 2022
Výborně zvládnutá pořadatelská role FC MAS Táborsko při celostátním žákovském turnaji Planeo Cup pro kategorii U12, která byla finančně podpořena Jihočeským krajem. Chvályhodná práce marketinkové ředitelky klubu Barbory Veselkové. Příjemné slunečné počasí. A hlavně skvělé 6. místo z 24 týmů pro FC MAS Táborsko. To byly hlavní atributy velkého víkendového fotbalového svátku v Táboře. Po sobotních výkonech se domácí tým dostal do nedělní Zlaté skupiny.

Sestava FCT U12 - FAČR Pohár mládeže: Štěpán Pecka (Brankář), Lukáš Volek, Daniel Kazda, Adam Perger, David Sedláček, Tomáš Květoň, Tobiáš Čech, Marek Loužecký, Tomáš Pražák, Jakub Líkař, Radim Šístek, Jakub Choutka.

Trenér Richard Florián k 6. místu Táborska řekl: „S konečným umístěním na turnaji, který je vpodstatě mistrovstvím ČR, jsme určitě spokojeni. Některá utkání jsme mohli zvládnout lépe hlavně po psychické stránce, občas se kluci mohli lépe koncentrovat. Své svěřence však musím velmi pochválit, turnaji dali velkou váhu, svými výkony potvrdili, že patří mezi špičku v republice, v rámci jižních Čech jsme skončili první. Už samotný postup do Zlaté skupiny turnaje mezi osm nejlepších byl kladný výsledek. Před turnajem jsem říkal, že v zápasech hraných na dvacet minut nelze předvést správnou kvalitu. Jsme zvyklí v soutěži hrát třikrát třicet minut. Myslím, že si nám hodně povedlo první utkání ve Zlaté skupině proti pozdějšímu vítězi turnaje Zbrojovce Brno, s nímž jsme remizovali 1:1. Slyšeli jsme i od ostatních trenérů, že se jim tento zápas líbil.“