Rozlučka s trenérem Brožkem body nepřinesla, Příbram otočila zápas

28. 11. 2021
Za chladného listopadového počasí se na hřišti Kvapilova, kde ležely zbytky sněhu (ale terén byl velmi dobrý), uskutečnilo poslední letošní druholigové mistrovské utkání A týmu FC MAS Táborsko.

Bohužel pro domácí soupeř, 1. FK Příbram, vstřelil tři branky a odvezla si tři body po výsledku 2:3. Mužstvo FCT vedlo, dřelo, chtělo výhru dát jako dárek trenérovi Miloslavu Brožkovi, který odchází pracovat jako skaut do Slavie Praha, ale nestačilo to.

Zápas se lámal ve dvou zásadních částech. Za stavu 1:0, když první branku ve 20. minutě vstřelil Provazník tečí rány Bouly, měl tutovku ve 28. minutě na noze Icha, kterého skvěle vychytal u pravé tyče Kočí, pak se ještě další střela Matouška smolně vytočila ven z brány. Táborsko skóre nenavýšilo (další loženku měl těsně na konci 2. poločasu Matoušek, ale také si vylámal střelecké zuby na gólmanovi Příbrami). Příbram posléze předvedla ve 39. minutě zdařilou „ťukesovou“ kombinaci a volný zakončovatel Pilík si zblízka věděl rady – 1:1.

Druhým stěžejním okamžikem duelu byly dvě penalty proti domácím kolem 69. a 70. minuty. Tu první (po faul od Bouly) Pilík nedal, zaskvěl se brankář Zadražil, jenže při pokusu o dorážku byl Pilík nedovoleně atakován a rozhodčí pískl druhou „pětku“. Tu už příbramský Voltr prudkou exekucí proměnil na 1:3. Zapomněli jsme zmínit druhou branku Příbrami vstřelenou Vilotičem po zahraném trestném kopu už v 63. minutě.

Táborsko nic nevzdávalo, z mužstva byl cítit adrenalin, vůle modrobílých byla obrovská. V 83. snížil Tijani na 3:2 po hezké akci Bouly a Ichy, ale na třetí gól už domácím nezbyly síly.

FC MAS Táborsko – 1: FK Příbram 2:3 (1:1)
Branky: 20. Provazník, 83. Tijani – 39. Pilík, 62. Vilotić, 70. Voltr (pen.)

FC MAS Táborsko: Zadražil – de Almeida, Navrátil, Holiš, Tusjak – Plachý, Icha, Boula, Havrda (57. Tijani) – Matoušek (57. Čapek), Provazník (80. Rafa).

1.FK Příbram: Kočí – Sus, Vilotić, Kvída, Tregler – E. Antwi (85. Petrák), M. Čermák (60. Hájek), Langhamer (75. Procházka), Halinský (85. Vávra), Pilík – Dedič (60. Voltr).

Rozhodčí: Švagr – Slavíček, Machač
ŽK: 30. Provazník, 56. Jakub Matoušek, 90+4. Tijani – 45. Tregler, 46. Vilotić, 67. Voltr, 75. Pilík, 90+2. Sus
Diváci: 497

Hodnocení loučícího se trenéra FCT Miloslava Brožka:
„Přál jsem si v tomto utkání zvítězit nebo minimálně neprohrát. Proto jsem z výsledku zklamaný, ale herně nemohu svému týmu nic vytknout. Naopak mu chci moc poděkovat. Odchod z Tábora pro mě není jednoduchý, chtěli jsme na závěr získat tři body, proto byl také zápas hodně emotivní. Porážka mě bolí, protože ji nemůžeme za týden napravit. Bude pauza a pak zimní příprava. Škoda, že jsme utkání nevyhráli. Je teď ve mně hodně emocí. Tábor mám ve svém srdci, a pokud to bude je trochu možné, rád budu zdejšímu klubu pomáhat. Uvidíme, jak se zaklikatí moje fotbalové cesty. Někdy v budoucnu, pokud bude zájem, se třeba do Tábora vrátím.“

1. Dukla 23 37:23 44
2. Vyškov 24 40:28 43
3. Táborsko 23 34:21 38
4. SK Sigma Olomouc B 23 32:34 36
5. Chrudim 23 38:35 34
6. Líšeň 23 28:27 33
7. Sparta B 23 42:38 32
8. Příbram 23 24:30 32