Šestá výhra v ročníku posunula FC MAS Táborsko na šestou příčku tabulky

25. 10. 2021
Tábor – Po dvou porážkách v Jihlavě a doma s Líšní musel A tým FC MAS Táborsko opět doma s Prostějovem zabrat, resp. potřeboval vyhrát, aby získal pro zbylé čtyři podzimní duely více klidu. Tento záměr se podařil díky výhře 1:0, kterou na konci první čtvrtiny zápasu zařídil Boula. Díky tomuto vítězství, šestému v ročníku, se Táborsko posunulo na šestou příčku tabulky, dva tři body od barážových pozic a jedenáct bodů od sestupových vod.

Táborsko v utkání vsadilo na herní systém 4-2-3-1, v základní sestavě byli hned tři útočníci.

Gólů v prostějovské síti mohlo skončit v prvním dějství více, ale například Tijani zahodil svou obrovskou šanci hned v 5. minutě. Utkání nepřineslo tolik fotbalové krásy, jak by si diváci přáli, účel tentokráte více než jindy světil prostředky. Táborsko výhru poctivě „ubojovalo“. Ve druhém poločase zesílil tlak hostů z Hané, ale žádný jejich útok neskončil brankovým úspěchem. Spolehlivý výkon totiž podal domácí brankář Zadražil.
Táborsko má v tabulce už 19 bodů a o ty další se pojede „poprat“ v pátek 29. října do Ústí nad Labem, kde ho čeká zápas pod umělým osvětlením.

FC MAS Táborsko - 1. SK Prostějov 1:0 (1:0)
Branka: 23. Boula

FC MAS Táborsko: Zadražil – Kopečný, Rydval, Navrátil, Tusjak – Icha (89. Havrda), Holiš – Čapek (73. Vozihnoj), Boula, Provazník (65. Rafa) – Tijani (73. Plachý)

1. SK Prostějov: Mucha – Stříž (62. Vichta), Schuster (C), Schaffartzik, Zapletal – Jiráček, Koudelka, Kopřiva (81. Bialek), Urbanec, Žák – Vlachovský (46. Kušej).

Rozhodčí: Krejsa – Arnošt, Machač
ŽK: 69. Kopečný, 90+1. Boula – 22. Kopřiva, 28. Schuster, 90+1. Schaffartzik
ČK: 90+2. Schaffartzik (po druhé žluté kartě)
Diváci: 503

Hodnocení trenéra FCT Miloslava Brožka. „Někdy se ve fotbale říká, že utrpíte vítězství, protože nehrajete moc dobře, ale body vám to přinese. To se dá říct o našem zápase s Prostějovem. Byli jsme v situaci po dvou prohrách, nechtěli jsme zůstat sedět na šestnácti bodech. Věděli jsme, jak moc je tento duel důležitý, bylo pro nás důležité vrátit se na body, přiblížit se k dvacetibodové hranici. Zvolili jsme výměnu brankářů, udělali jsme dalších několik změn, zvariovali jsme herní systém. K výhře nás dovedl fakt, že jsme dobře bránili, jinak jsme kazili hodně míčů, byli jsme zbytečně nervózní, soupeř byl v kombinaci výraznějším týmem. I přesto jsme byli v prvním poločase na šance lepší. Druhý poločas byl z tohoto pohledu vyrovnaný, dvakrát nás podržel Zadražil. Dokráčeli jsme ke třem bodům. Máme v hlavách, jak vypadal loňský podzim, od té představy se chceme co nejvíce vzdálit. Čekají nás na podzim ještě čtyři utkání a naším přáním je, aby naše přezimování bylo s co největším odstupem od sestupových příček. Tahle vidina nás žene dopředu.“

1. Dukla 23 37:23 44
2. Vyškov 23 39:27 42
3. Táborsko 23 34:21 38
4. SK Sigma Olomouc B 23 32:34 36
5. Chrudim 23 38:35 34
6. Líšeň 23 28:27 33
7. Sparta B 23 42:38 32
8. Příbram 23 24:30 32