Turnaj Autodraft Cup opanovala Sparta, ale vítězi byli všichni

12. 5. 2024
Velký sportovní svátek pro fotbalisty mladších přípravek Autodraft Cup 2024 uspořádal ve středu 8. května 2024 ve sportovním areálu Soukeník FC Táborsko akademie. Ten pozval do tréninkového centra Soukeník v Sezimově Ústí devět nejlepších klubů v republice z kategorie U9.

V turnaji zvítězila Sparta Praha se 24 body, ale jako vítězové si mohli připadat všichni malí fotbalisté. Štědrý titulární partner turnaje – společnost Autodraft – věnovala všem hráčům i trenérům dárky, mj. sportovní tašky, LEGO nebo repliky míčů /velikost 4/, se kterými se bude hrát nadcházející mistrovství Evropy.

Turnaj se povedl po všech stránkách – sportovní, organizační, společenské. Umoudřilo se i počasí a nepršelo.

10. SK Slavia Praha

Týmy se utkaly systémem každý s každým. Hrálo se bude v sestavách 4+1.

Na slavnostní vyhlašování přijal pozvaní starosta Tábora Štěpán Pavlík. Ceny s ním rozdávali ředitel FC SILON Táborsko Martin Vozábal a za partnera turnaje někdejší skvělý tyčkař Jan Kudlička.
Za nejlepšího hráče turnaje zástupci týmů zvolili sparťana Martina Slezu. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Erik Frieb z Olomouce. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Havlík z Baníku Ostrava s 21 brankami.
Pořadatelé vyhlásili i nejlepší hráče každého týmu, u domácího celku, který skončil na 7. místě, to byl Damián Zelenyak.

Titulárním partnerem turnaje přípravek je společnost Autodraft, která se specializuje na výběr kvalitních ojetých vozů od evropských dealerů značky Volkswagen. Cílem firmy je zajistit, abyste si řidiči užili radost z jízdy na cestách. Autodraft pečlivě vybírá tří a čtyřletá auta, která nabízí s péčí a přístupem, jako by šlo o nová vozidla.

1. Dukla 29 49:29 57
2. SK Sigma Olomouc B 29 47:37 54
3. Vyškov 29 45:36 47
4. Táborsko 29 39:26 46
5. Líšeň 29 33:32 39
6. Chrudim 29 47:47 39
7. Vlašim 29 39:41 39
8. Žižkov 29 44:49 39