Táborsko v heroickém utkání zdolalo Slezský FC Opava 2:1

9. 5. 2024
Fotbalisté FC SILON Táborsko prokázali v rámci 27. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY velkou odolnost, kreativitu a fyzickou sílu. Před pěknou návštěvou 1336 diváků porazili doma na Kvapilce v těžkém duelu silný SFC Opava 2:1, když museli otáčet nepříznivý stav 0:1. Za Táborsko se ve sváteční den trefili nejprve zkušený Bláha a vše rozhodl naprosto mazácky 19letý mladík Svatek.

Hosty v samém úvodu zápasu poslal do vedení po chybě na pravé straně obrany Rezek – 0:1. Jenže domácí tato studená sprcha probudila a valili všechny síly na bránu opavského Richtera. Měli také štěstí. Ve 24. minutě po ráně Málka ztlumil domácí brankář Pastornický míč na čáře. Ve 40. minutě povalil opavský Rezek táborského Đorđiće ve vápně a pískala se penalta. Míč si vzal sám postižený hráč a zkoušel panenkovský dloubák, dal mu však velkou razanci a bránu přestřelil. Morální síla z Táborska ale tryskala dál, trenér Nádvorník své svěřence povzbuzoval, že šance přijde. A tak se také stalo. Ve 44. minutě se do míče vyvaleného proti noze opřel Bláha a srovnal ukazatel skóre na 1:1.

Také začátek druhého poločase mírně patřil Opavě, v jejíž kabině se odehrála velmi dramatická slovní bouřka. V 51. minutě hosté zahrozili zprava, míč se ale naštěstí pro domácí vykroutil ven vedle pravé tyče. Zhruba od 60. minuty Táborsko opět přepnulo svou hru do těžkotonážního ofenzivního módu. V 61. minutě měl gól na kopačce výborně hrající Varačka, ale finální část se mu v pádu nepovedla. V 65. minutě přišel na hřiště vytáhlý forvard Svatek a ten v 73. minutě předvedl divákům vše: dovedné zpracování míče, elegantní otočení a přesné zakončení - 2:1. Opava měla v závěru několik rohových kopů, ale zkušení hlavičkáři Táborska vedení pohlídali.

A tým FC SILON Táborsko je na 4. místě tabulky, ale stáhl náskok Vyškova na jediný bod. Pro poslední tři kola mají Táborští „polštář“ sedmi bodů před pátou Chrudimí. Vysněná baráž je opravdu blizoučko…

V dalším utkání (už 28. kolo F:NL) se Táborsko střetne v neděli 12. května venku s FC SELLIER & BELLOT Vlašim.

FC SILON Táborsko – Slezský FC Opava 2:1 (1:1)
Branky: 44. Bláha, 73. Svatek – 3. Rezek

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Novák, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Varačka, Sojka (76. Skopec), Đorđić – Šašinka (65. Svatek)

Slezský FC Opava: Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín, Hýbl (46. Kadlec) – Ondráček (82. Velička), Blecha – Málek, Rezek (68. Přichystal), Marzuq (46. Omale) – Rataj (79. Haitl)

Rozhodčí: Petřík – Leška, Pfeifer
ŽK: 10. Bláha, 45+2. Đorđić, 50. Kateřiňák – 39. Ondráček, 40. Rezek, 43. Hýbl