Starší dorost uhrál na hřišti silných Bohemians remízu 0:0

2. 5. 2024
Svátek na úvod měsíce května umožnil dorosteneckým týmům odehrát své mistrovské zápasy. Starší dorost U19 uhrál na hřišti Bohemians remízu 0:0 a alespoň bod za remízu 2:2 získali také mladší dorostenci U16 na hřišti Písku.

Česká liga staršího dorostu U19

Bohemians Praha – FC Táborsko Akademie U19 0:0 (0:0)

Sestava FCT: Kerl – Fišer, Jak. Hájek, Žukov, Soukup – Mára ( 58. Kášek), Mareš, Rataj – Hrabák (90. Janda), Strašík (90. Molnár), V. Liška (79. Virt).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Po špatném výkonu s Kladnem jsme hned třetí den jeli na Bohemku, která je jedním z adeptů na postup do celostátní ligy. Tentokrát jsme od začátku podávali velmi dobrý výkon a domácí, i přes jejich snahu, do ničeho nepouštěli. Naopak my jsme byli nebezpeční z rychlých protiútoků. V určitých fázích utkání jsme dokázali domácí zatlačit na jejich polovinu a v průběhu celého utkání jsme si vytvořili více brankových příležitostí, ale jediné, co nám v tomto utkání chybělo, byla kvalita v zakončení, protože jinak bychom zaslouženě vyhráli. Kluky musím za dnešní výkon pochválit, bylo tam od nás všechno, nasazení, bojovnost, odhodlání i ochota se obětovat pro tým, a tak bychom měli hrát každé utkání. Teď se musíme nachystat na neděli a tento výkon zopakovat proti Ústí.“

Česká divize staršího dorostu U18

FC Písek – FC Táborsko Akademie U18 3:1 (2:1)
Branka:
Staněk.

Sestava FCT: Padrtka – Janoušek, Rychlý (41. Kollárik), Packa (46. Vašků), J. Matoušek – Staněk, Školka, F. Matoušek – Pekař, Bindr, Pokorný (71. Bětík).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „Vstup do utkání s lídrem soutěže jsme neměli špatný. Již ve 12. minutě byl ve vápně faulován Staněk, který si sám penaltu proměnil a vedli jsme 1:0. Další šance jsme už nedokázali dotáhnout do konce, a tak přišel trest. Domácí zahrávali rohový kop a po našem nedorozumění jsme si dali vlastní gól na 1:1. Za krátkou dobu bylo pro nás ještě hůř. Po sérii hrubých individuálních chyb se dostali domácí do poločasového vedení 2:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně. Hlavně po pravé straně jsme se dostávali před branku domácích, bohužel ani tu největší šanci (prázdná branka) jsme nedokázali proměnit. Domácí tak opět trestali naší chybu a uzavřeli na konečných 3:1. Dnes rozhodně nevyhrál lepší tým, ale tým, který nepohrdl nabídnutými šancemi.“

Česká liga mladšího dorostu U17

Bohemians Praha – FC Táborsko Akademie U17 4:2 (2:1)
Branky:
Janda, Porubský.

Sestava FCT: Lažek – Hájek, Toula, Vítek (80. Volek), Rejlek (61. Zeman) – Voneš, Janda, Kášek (61. Brůžek) – Pánek (73. Javorský), Molnár (45. Kunt), Porubský.

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „V dnešním utkání jsme s Bohemkou dlouho drželi krok. V prvním poločase jsme šli do vedení krásnou brankou Jandy. Bohužel soupeř srovnal stav skóre hned za devět minut a navíc jsme těsně před odchodem do šaten inkasovali podruhé a to opět ze standartní situace. Druhý poločas jsme opět začali lépe my, to když Kunt našel přesným centrem Porubského a ten hlavou srovnal stav utkání na 2:2. To nám ale nevydrželo moc dlouho, jelikož Bohemka nás potrestala hned za tři minuty z dobře provedeného rychlého protiútoku. Následně jsme vše vsadili na útok se snahou srovnat skóre a vypracovali jsme si ještě dvě slibné příležitosti, ale bohužel ty zůstaly již nevyužity. Domácí nám tak v 90. minutě zasadili čtvrtý úder opět po dobře provedeném protiútoku a stanovili tak konečný výsledek 4:2.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Písek – FC Táborsko Akademie U16 2:2 (2:1)
Branky: Novotný, Klečacký.

Sestava FCT: Vokrouhlecký – A. Lažek, Peterka, Jelen, Fejtl (52. Kos) – V. Zeman, Novotný, Zahradník (74. Tenk) – Klečacký, Lachout, Lupač (54. Sobotka).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Poslední naše zápasy mají podobný scénář. Jsme na míči, vypracujeme si šance a pomalu z každé naší chybičky inkasujeme. Dnešní zápas byl opět jako přes kopírák. Až neskutečné šance jsme zahodili. Za zmínku stojí krásný gól Tomáše Novotného ze třiceti metrů. Nakonec jsme dali druhou branku v 89. minutě Klečackým na 2:2. A obě mužstva byla spokojená. V této věkové kategorii je to ale běžné a musíme stále pracovat na jednoduchých nedostatcích a připravit se na další zápasy. Důležité je, že kluci chtějí.“

1. Dukla 28 49:29 56
2. SK Sigma Olomouc B 28 44:36 51
3. Vyškov 28 45:36 46
4. Táborsko 28 39:26 45
5. Chrudim 28 46:44 39
6. Líšeň 28 33:32 38
7. Vlašim 28 37:39 38
8. Opava 28 31:32 37