Dordić svým jubilejním gólem rozhodl náročný duel s SK Líšeň

27. 4. 2024
Osmou domácí výhru v aktuálním ročníku F:NL vybojoval poslední dubnovou sobotu A tým FC SILON Táborsko. Těsným výsledkem 1:0 zdolal nepříjemného brněnského soupeře SK Líšeň, a to brankou vynikajícího dribléra Dordiće. Ten zakulatil svůj střelecký účet v sezoně na 10 branek a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku.

Rozhodující okamžik přišel v 53. minutě. Akci založil na útočné polovině Táborska Zeman, který míč šikovně prostrčil doprava na Varačku. Ten poslal míč před bránu, kde číhal Dordić. Táborský šikula balon prodloužil na zadní tyč a nedal líšeňskému gólmanovi žádnou šanci – 1:0.

V zápase Táborsko podalo velmi zodpovědný výkon, běžecky náročný, možná ho v posledních 20 minutách zodpovědnost až svazovala. Duel se určitě vydařil malijsko-zambijské stoperské dvojici Koné – Sunzu. Oba hráli náramně. Dvanáctou vychytanou nulu si navíc připsal táborský brankář Pastornický.
V prvním poločase byl nejblíže ke gólu už v 10. minutě domácí Zeman, jehož prudká hlavička v náběhu mířila do gólmana Šully. Neúspěšný střelecký pokus v dobré situaci si připsal ve 26. minutě kapitán Kateřiňák. Když se netrefil, jen si prodrbal hlavu.

Vstup do druhého dějství se hráčům v modrých dresech opravdu vydařil, přišel zmíněný jediný gól zápasu po parádní kombinaci z kopačky Dordiće. Stejný hráč mohl v 60. minutě přidat svou druhou branku, ale gólman mu ji vyrazil nad břevno na rohový kop.
Pozornost táborského brankáře Pastornického hned dvakrát vyzkoušel líšeňský Hapal, který je synem trenéra Pavla Hapala. Jeho projektily mířily k levé tyči, ale táborský strážce branky byl vždy na místě. Klid do řad domácích mohl přinést druhým gólovým úspěchem v 78. minutě útočník Šašinka, ale jeho hlavička ve výhodné pozici zamířila nad branku.

Táborsko muselo o tři body bojovat do posledního hvizdu. V 86. minutě zkoušel pád ve vápně nasimulovat brněnský Tauš, ale byl odměněn žlutou kartou. Líšeňští Marvani na vyrovnávací branku nedosáhli. FC SILON Táborsko svou tvrz uhájil.

Velmi úspěšné táborské jaro stále pokračuje. Tým od Jordánu získal od začátku března 16 bodů. Hráči FC SILON Táborsko nadále drží barážovou příčku tabulky. Svoje postavení budou v příštím kole 5. května hájit venku proti Olomouci B, která je nejlepším týmem jara.

FC SILON Táborsko – SK Líšeň 2019 1:0 (0:0)
Branka: 53. Dordić

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka (68. Mach), Koné, Sunzu, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Zeman (59. Plachý), Sojka (59. Skopec), Dordić (90. Osmančík) – Svatek (68. Šašinka).

SK Líšeň 2019: Šulla – Joković, M. Jeřábek (C), Lutonský – Čermák, Mionić (74. Raab) – Aldin (33. Hapal), Dziuba, Sokol, Rolinek (59. Tauš) – Gerža (74. Rimovičs).

Rozhodčí: Starý – Novák, Zoufalý