Starší žáci dohrávali své zápasy s Povltavskou FA

19. 4. 2024
Starší žáci Táborska měli ve středu na programu dohrávky zápasů 17. kola divizních soutěží. Fotbalisté kategorie U15 v divoké přestřelce remízovali s Povltavskou FA 5:5, mladší kolegové z kategorie U14 se stejným soupeřem vyhráli 5:0

Česká divize starších žáků

FC Táborsko Akademie – Povltavská FA 5:5 (3:2)
Branky:
Vach 2, Podzimek, Krejčí, Welzl
ČK: 65.Tomášů.

Sestava FCT: Tomášů – Vach (71. Kabíček), Welzl, Musil, Votruba (59. Knotek) - Podzimek, Kočí (67. Neufus), Vaněček (67. Vokrouhlecký) – Erfaňuk (59. Beníček), Krejčí, Vesecký.

Hodnocení trenéra Radka Voneše: „Utkání s Povltavskou akademií bylo jako na houpačce. Střídali jsme dobré okamžiky s hodně špatnými. Konečně se nám podařilo vstřelit více branek, ale o to horší to bylo v obranné fázi. Třikrát jsme vedli 2:0, 3:2 a 5:3, ale naší vlastní vinou skončil výsledek 5:5. Začátek utkání jsme měli pod kontrolou a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli utkání zvládnout. Bohužel za stavu 2:0 jsme dostali po špatné rozehrávce a vlastním gólem soupeře na koně. Když jsme se opět dostali do hry, přišla zbytečná penalta. I poté se nám podařilo dostat do hry, ale přišla červená karta gólmana a ihned poté i další dvě branky do naší sítě. V utkání jsme udělali mnoho hrubých individuálních chyb, které nás stály lepší výsledek.“

Česká divize starších žáků U14

FC Táborsko Akademie – Povltavská FA 5:0 (1:0)
Branky:
Kazda 2, Šafrata, Šístek, Křivánek.

Sestava FCT: Matyš – Loužecký, Perger, Svěchota, Hrazánek (41. Křivánek) – Sedláček, Kazda, Rozmuš – Čech, Šístek (61. Šafrata), Pražák.

Hodnocení trenéra Jakuba Svojšeho: „V zápase s Povltavskou FA se nám podařilo mít hned od začátku jasnou herní převahu. Soupeř hrál v hlubokém bloku a nechával nám dostatek času na kombinaci. V prvním poločase se nám i přes větší množství šancí podařilo vstřelit jen jednu branku. Do druhé půle jsme vstoupili stále trpělivým, soustředěným výkonem a po zásluze přidali další góly. Zápas hodnotím jako takticky kvalitně zvládnutý.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 26 45:41 38
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Brno 26 34:34 34