A tým - zápas

Táborsko veze z Příbrami bod a dál žije svůj sen

20. 4. 2024
Stále, i po odehraném 24. kole F:NL, patří A týmu FC SILON Táborsko třetí místo v tabulce. Mužstvo přivezlo domů bod z Příbrami po remíze 1:1, na jaře už se jedná o čtvrtou „plichtu“. Bod z venkovního hřiště se vždy počítá, zvláště když Příbram stále patří mezi zkušené druholigové týmy.

Na Táborsko se sice bodově dotáhla Olomouc B, ale dalším mužstvům Jihočeši přece jen lehce odskočili. Diváci viděli Na Litavce vyrovnané utkání s jistou převahou v držení míče po Táborsko: 44% domácí vs 56% hosté.

V Příbrami měl FCT skvělý vstup do zápasu. Po průnikové akci v 6. minutě po levé straně hřiště se míč ve vápně dostal před Zemana, který příbramskou obranu ještě nepropálil, ale kapitán Novák si s dorážkou věděl rady - 0:1. Škoda pro hosty, že brankou neskončila akce z 12. minuty po kontru Dordiće a Sojky. Mohlo být veseleji…

Příbram srovnala skóre ve 21. minutě po protiútoku z pravé strany Novotným. Ten ve vápně překonal přízemní ranou Pastornického - 1:1.
Trenér Táborska sáhl ve 46. minutě ke dvojímu střídání, na plac vyslal Plachého a Kopáčka. Táborsko bylo opět o něco aktivnější, po brance volala souhra Dordiće s Kopáčkem v 59. minutě. Svou příležitost o deset minut později zahodila i Příbram. Poslední dvě velké příležitosti na tři body mělo Táborsko, ale ani Šašinkovi, ani Kopáčkovi se v samotném závěru skórovat nepodařilo.

FC SILON Táborsko na jaře posbíral 13 bodů a dál žije sen udržet se na „medailových“ pozicích tabulky F:NL. Poslední dubnovou sobotu od 17.00 hodin přivítá Táborsko na svém stadionu v 25. kole Brno-Líšeň. Obyvatelé Líšně jsou v brněnském hantecu nazýváni jako „Marvani“.

FK Příbram – FC SILON Táborsko 1:1 (1:1)
Branky: 21. Novotný – 6. Novák

FK Příbram: Babka – Čejka (68. Nečas), Fišl, Jahić, Coňk (68. Hudec) – Dudl, Hušbauer (90+1. Brabec), Hošek, Švestka – P. Hašek (68. Andronikou), Novotný (82. Fall).

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka (88. Mach), Novák, Koné, Tusjak – Bláha, Nsunzu (46. Kopáček) – Zeman (46. Plachý), Sojka, Dordić – Svatek (72. Šašinka).

Rozhodčí: Opočenský – Kubr, Šafránková
ŽK: 70. Hošek – 58. Kopáček, 71. Svatek, 76. Bláha, 77. Novák