Mládež

Žáci U14, U13 a U12 zaznamenali vysoké výhry

17. 4. 2024
O uplynulém víkendu se do soutěžních zápasů zapojily všechny žákovské týmy Táborska. Starší žáci U15 sice v Písku svůj zápas prohráli, všechny ostatní kategorie byly ale úspěšné a vysoko zvítězily.

Česká divize starších žáků U15

FC Písek – FC Táborsko Akademie U15 3:1 (1:1)
Branky: Erfaňuk.

Sestava FCT: Vokrouhlecký – Knotek (49. Kabíček), Welzl, Musil, Votruba (69. Vach) - Podzimek, Kočí (53. Beníček), Vaněček – Erfaňuk (61. Neufus), Krejčí, Vesecký.
Hodnocení trenéra Radka Voneše: „Do zápasu s Pískem jsme vstoupili velmi aktivně a byli jsme lepším týmem. V 28. minutě jsme ale nezachytili náběh hráče ze středové řady a soupeř šel do vedení. Za dvě minuty jsme vyrovnali brankou z rohového kopu z odraženého míče. Dále jsme předváděli kvalitní soustředěný výkon. Po změně stran jsme nepohlídali standardní situaci z boku vápna. Druhý poločas tempo zápasu trochu polevilo a nám už nepovedlo vyrovnat i přes některé nadějné útoky. V úplném závěru Písek zvýšil na konečných 3:1 z pokutového kopu. I přes prohru jsme sehráli nejlepší zápas na jaře a musím kluky pochválit za koncentrovaný výkon, hlavně v prvním poločase.“

Česká divize mladších žáků U14

FC Písek – FC Táborsko Akademie U14 2:7 (2:5)
Branky: 3 Kazda,2 Čech, Sedláček, Křivánek.

Sestava FCT: Pecka – Loužecký, Perger , Svěchota, Pražák – Sedláček, Kazda, Šístek (61. Šafrata) – Čech, Křivánek, Choutka (46. Rozmuš).
Hodnocení trenéra Jakuba Svojšeho: „Zápas s Pískem je vždy velmi kvalitní utkání a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Povedlo se nám jít v začátku zápasu dvakrát do vedení, ale soupeř dokázal během chvíle ihned reagovat a hra se přelévala z poloviny na polovinu. I přesto dokázali kluci hrát trpělivě a velmi aktivně napadat rozehrávku soupeře. Díky velké houževnatosti se nám dařilo získávat velké množství míčů a zaslouženě jsme šli do dalšího vedení. Kvůli skvělým zákrokům našeho brankaře už Písek nedokázal skórovat a po vstřelení dalších dvou branek už jsme měli utkání pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme přidali další dva góly a s předvedenou hrou, soustředěností a pracovitostí celého týmu jsem velmi spokojen!“

Česká divize mladších žáků U13

TJ Start Luby – FC Táborsko Akademie U13 1:11 (0:3, 1:4, 0:4)
Branky: Šimek 2, Čadek 2, Tíkal 2, Soukup, Doležal, Kloučková, Klimeš, Vačlena.

Sestava FCT: Matyš – Švec, Starý, Čadek, Klimeš, Šimek, Doležal, Soukup, Richter, Kloučková, Vačlena, Tíkal.
Hodnocení trenéra Jiřího Koláře: „Zápas měl podobný průběh jako minulé kolo v sousedních Klatovech. Dokud měl soupeř síly, tak byl gólový stav relativně vyrovnaný. Na nerovném terénu jsme se snažili rychle kombinovat a držet míč na svých kopačkách. Houževnatý soupeř poctivě bránil a vyrážel do rychlých protiútoků. Musím domácí tým pochválit, že míče bezhlavě nenakopával a hráči se snažili akci rozvinout adresnou rozehrávkou. Po pomalejším začátku jsme hru ovládli a zaslouženě vysoko zvítězili.“

Česká divize mladších žáků U12

TJ Start Luby – FC Táborsko Akademie U12 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)
Branky: 2 Dujmović, Beníček, Mašek, Jelen,Junek,Kárník, vlastní

Sestava FCT: Sedlák – Dujmović, Chramosta, Hubáček, Kárník, Pospíšil, Šístek, Beníček, Friedrich, Junek, Mašek, Jelen, Čadil.
Hodnocení trenéra Petra Šuléře: „Do utkání jsme nevstoupili moc šťastně, v podstatě z prvního útoku jsme inkasovali branku a chvíli trvalo, než jsme se srovnali s tvrdou hrou soupeře. Asi po deseti minutách jsme se uklidnili a začali jsme soupeře přehrávat a vytvářet si velké množství střeleckých příležitostí a velkou herní převahu. Kluky musím pochválit za to, jak během utkání plnili cíle, které jsme si v utkání stanovili. Naopak utkání odhalilo velké rezervy v koncovce a hře před brankou soupeře.“