Starší dorosty Táborska o víkendu vyhrály, mladší naopak prohrály

10. 4. 2024
Dorostenecké týmy Táborska měly o víkendu přesně padesátiprocentní úspěšnost. Starší ligový dorost vyhrál v Chrudimi jednoznačně 3:0 a dařilo se také staršímu diviznímu dorostu, který uspěl nad SKP ČB 3:0. Mladší dorosty naopak na stejné soupeře nestačily a své zápasy prohrály.

Česká liga staršího dorostu U19

MFK Chrudim – FC Táborsko Akademie U19 0:3 (0:2)
Branky:
37. Afolabi, 40. Rataj, 84. Hrabák.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Fišer, Žukov, Soukup (65. Jak. Hájek) – Kášek, Mareš (65. Hrabák), Rataj (86. Voneš) – Drchal, Strašík (80. Vítek), Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Věděli jsme, že nás čeká nesmírně silný soupeř, který hraje na špic tabulky, a tak jsme se na toto utkání snažili co nejlépe připravit. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a dvacet minut nepustili soupeře z vlastní poloviny, bohužel jsme náš úvodní tlak nedokázali přetavit v gól. Po dvaceti minutách se začali ukazovat i domácí a začali hrozit z brejkových situací a standardek. Naštěstí se nám podařilo dát branku a trochu uklidnit hru. Po druhé vstřelené brance bylo vidět, že domácím docházejí síly a víra v úspěch. Ve druhém poločasu jsme na hřišti dominovali, ale přidali jsme už jen jednu branku. I navzdory výsledku to bylo velmi těžké utkání a kluci opět ukázali, že se umí na zápas dobře připravit a nastavit na pozitivní a vítěznou vlnu a za to jim patří veliké díky!“

Česká divize staršího dorostu U18

FC Táborsko Akademie U18 – SKP České Budějovice 3:0 (0:0)
Branky:
F. Matoušek z. pen, Fuka, Liška.

Sestava FCT: Kosík – Kollárik, Packa, Rychlý, J. Matoušek – Staněk (46. Školka), Vašků, F. Matoušek (70. Bindr) – Liška, Fical (46. Fuka), Pokorný (72. Bětík).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V krajském derby k nám zajížděl tým z SKP. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas. Hosté se prezentují výbornou defenzívou s rychlým přechodem do útoku. Začátek utkání jsme měli dobrý, bohužel pouze po vápno. V průběhu poločasu se hra vyrovnávala, naštěstí hosté na tom byli se zakončením podobně jako my, a tak byl stav poločasu 0:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili parádně. Pokorný výborně napadal obranu hostů, kteří ho faulovali v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil F. Matoušek 1:0. Za okamžik z levé strany odcentroval Liška a střídající Fuka zvýšil na 2:0. Hosté se po těchto rychlých brankách vzmohli pouze na dlouhé nakopávané míče, s kterými si poradila dnes výborně hrající obrana. V závěru utkání se klukům povedla krásná akce na jeden dotek, když na jejím konci nedal Liška brankáři šanci – 3:0. Kluci si za dnešní výkon zaslouží velikou pochvalu, ale zároveň se v týdnu musíme nachystat na další těžké utkání v Tachově.“

Česká liga mladšího dorostu U17

MFK Chrudim – FC Táborsko Akademie U17 4:1 (1:1)
Branky:
Pánek

Sestava FCT: Lhoták – Jar. Hájek, Vítek, Toula (42. Kunt), Lažek (76. Lupač) – Jak. Hájek – Brůžek, Voneš – Pánek, Janda (76. Zahradník), Lachout (76. Volek).

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „Do dnešního utkání se nám povedl pouze vstup, kdy hned v 5. minutě po faulu na Pánka sám faulovaný hráč nekompromisně trestal 0:1. Pak se ale soupeř pomalu osměloval a přebíral otěže utkání do svých rukou. V utkání jsme vyrobili spousty individuálních chyb, které pak soupeř dokonale dokázal trestat. Náš soupeř byl tentokrát rychlejší a efektivnější a naprosto po právu dnes zvítězil.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Táborsko Akademie U16 – SKP Č. Budějovice 0:3 (0:2)

Sestava FCT: Padrtka – Rejlek, Jelen, Peterka, Matyš (46. Volek) – P. Zeman (69. Tenk), Zahradník (46. Kos), V. Zeman – Fejtl, Kunt (61. Maruška), Lupač.

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Dnes jsme nenavázali na výkony z předchozích zápasů. Samozřejmě, že byla znát neúčast některých hráčů ze stabilní sestavy, ale možnost dostali opět ostatní. Nemyslím si, že jsme zápas odehráli špatně, ale soupeř chtěl prostě více. My jsme si hru sami komplikovali jednoduchými ztrátami míče a tím hosty dostávali do hry. Šance jsme si také vypracovali. Například Patrik Zeman trefil tyč, Kunt, Maruška, Tenk a Lupač sami před brankářem nedokázali skórovat a naopak hráči SKP trestali naší nedůslednost. Když defacto soupeři založíte třikrát útok a třikrát inkasujete, tak to není dobrá vizitka. Nezbývá než se ponaučit a připravit se na další zápas.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33